5.Alfas konference

5. Alfas konference Rīgā, 23. un 24.janvārī 

Aicinām piedalīties 5. Alfas konferencē ikvienu, kuri vēlas uzsākt Alfa kursu, kuri jau vada Alfu un kuri kādreiz to ir darījuši. Mēs esam ieklausījušies Jūsu jautājumos un konferencē esam gatavi atbildēt uz tiem. Nāc! Piedalies! Iedvesmojies!

Konferencē piedalīsies pieredzējuši  pašmāju lektori: mācītājs Rinalds Grants un Edgars Mažis, priesteris Rihards Rasnacis un Šveices Alfas vadītājs, mācītājs Martins Štūsels ar draugiem. Latvijā jau 13 gadus dažādās vietās un draudzēs notiek Alfa kurss, mums ir gan savi veiksmes stāsti, gan iespējas, kurās varam pilnveidoties, par to šajā konferencē īpaši. 

Šogad būs divas dalībnieku plūsmas: Pirmā Alfa; Kalpotāju konference. Trīs reizes konferences laikā būs iespēja apmeklēt seminārus par aktuālām tēmām, būs paraugnodarbības un lekcijas. Būs iekļauts viss, lai uzsāktu Alfu. Kalpotājiem mēs sakām lielu paldies par darbu un gaidām jūs, lai būtu kopā lūgšanās un runātu par to, kā pastāvēt ikdienā un nepazaudēt spēku, motivāciju. Mēs ticam, ka Jūs meklēsiet un saņemsiet atbildes un pēc konferences to visu varēsiet pielietot savā draudzē, savā novadā

Divu dienu konferences dalības maksa 25 eiro, grupām atlaides, pirmajiem 30 dalībniekiem 20 eiro; ēdināšana iekļauta.

Būs iespēja izvēlēties un apmeklēt vairākus seminārus: “Alfas resursu banka”, “Mazās grupas”, “Pēcalfas laboratorija”, “10 veidi kā nogalināt Alfu”, “Alfa cietumā”, “Slavētāju kurss” un vēl! 

Pirmā Alfa – lekcijas, paraugnodarbības un semināri, kas ir sākums veiksmīgam un stabilam Alfa kursam. Viens no veidiem, kā nogalināt Alfu, ir komandai nepiedalīties komandas apmācībās. Nāc, piedalies un iedvesmojies! 

Kalpotāju konferencē – pēc iespējas vairāk semināru, interaktīvu lekciju, lai izvērtētu  iespējas un izaicinājumus Alfā tieši kalpotājiem, kuri jau to dara vairāk kā vienu gadu. Tiks runāts par to, kā saglabāt ilglaicīgā kalpošanā  spēku, mieru, mīlestību, izturību un citus Svētā Gara augļusNāc, piedalies un iedvesmojies! 
 
Pirmā Alfa 
Lekcijas:
 
Kas ir Alfa? Alfas garīgais pamats
Dieva darbs Alfa kursā Latvijā un Pasaulē, apstiprina, ka kurss ir mūsdienīga evanģelizācijas metode, kas šobrīd darbojas. Tas ir nopietns pieteikums izvēlēties tieši šo metodi. Kurss balstās uz sešiem Jaunās derības principiem. Kursa satura un sagatavošanās darbu apskats, īpašie jautājumi par nedēļas nogali, tas viss šajā lekcijā. Nāc, piedalies un iedvesmojies!  
Lektore Alfa Latvija koordinatore Kristīne Balta
 
Mazo grupu vadīšana + paraugnodarbība 
Alfas sirds ir mazās  grupas, to mērķis ir palīdzēt cilvēkiem izveidot attiecības ar Jēzu Kristu. Par grupas vadību, kas bastīta tuvākmīlestībā, cieņā un savstarpējā sadarbībā.
Paraugnodarbī būs iespēja izbaudīt Alfa kursa trešās nodarbības ”Kā es varu būt pārliecināts par savu ticību? daļu, kas sastāv no īsas lekcijas un praktiskām diskusijām mazajā grupā. Nāc, piedalies un iedvesmojies! 
Lektors mācītājs Rinalds Grants 
 
Pastorālā aprūpe
Vai mēs atceramies cilvēku, kurš veltīja vai velta laiku, lai izstāstītu visu, ko pats zin par kristīgo dzīves veidu? Tieši par šādu individuālo aprūpi saistībā ar Alfa kursu apskatīs šajā lekcijā. Mēs esam aicināti rādīt ceļu līdz tai vietai, kuru droši varam atrast paši. Nāc, piedalies un iedvesmojies! 
Lektors priesteris Rihards Rasnacis 
 
Aizlūgšanas kalpošana
Alfa kursa laikā ir vairākas reizes, kad ir iespēja praktizēt savstarpēju aizlūgšanu, piemēram, nedēļas nogalē, nodarbībā “Vai Dievs šodien dziedina”. Tādēļ komandas apmācībās vienmēr tiek stāstīts par piecām aizlūgšanas kalpošanas vērtībām: Svētā Gara kalpošana; Bibliskā autoritāte; Cieņpilna attieksme pret ikvienu; Harmoniskas attiecības; Kristus miesa. Nāc, piedalies un iedvesmojies! 
Lektors mācītājs Edgars Mažis 
 
Kalpotāju konference 
Lekcijas:
 
Sprints un maratons
Alfa kurss īss sprints vai labs, pamatīgs maratons. Pieredzējuši draudzes gani saka, ka Alfa kursa patiesos augļus var sākt redzēt pēc piektās reizes. Kā neizdegt šajā maratonā? Kāds ir ekipējums kas vajadzīgs kalpotājam šajā maratonā?
Lektors mācītājs Rinalds Grants un priesteris Rihards Rasnacis 
 
Lekcija intervija, kā kalpojot uzturēt sevi formā
Žurnāliste Ausma Ēce intervēs Aiju Volko un Oto Ozolu par to kā kalpošanas rutīnā neizdegt. Praktiski padomi no cilvēkiem, kuri dzīvo aktīvu dzīvi ar saviem nodomiem, izaicinājumiem un iespējām. 
 
Dziedināšana
Lektors mācītājs Šveices Alfas vadītājs Martins Štūsels 
 
Svētā Gara dāvanas
Lektors mācītājs Šveices Alfas vadītājs Martins Štūsels un viņa komanda

Semināri:
10 veidi kā nogalināt Alfu? Tiks izvērtēti visbiežāk sastopamie veidi, kā piedzīvot to, ka Alfa kurss neizdodas. Viens no veidiem kā piedzīvot neveiksmi uzskatīt, ka nav nepieciešamas komandas apmācības.
Lektors priesteris Rihards Rasnacis 
 
II Kā sagatavot liecību? Stāstu par to, kā Dievs mainījis manu dzīvi var izstāstīt ikviens, lai to izdarītu kvalitatīvi trīs līdz piecas minūtes ir nepieciešama sagatavošanās. Ir vairāki veidi kā to darīt, par to arī šajā seminārā. 
Lektors mācītājs Šveices Alfas vadītājs Martins Štūsels 
 
III Pēcalfas laboratorija
Alfa kurss ir beidzies un viesi (kursa beidzēji) ir apmierināti, priecīgi un aizdegušies turpināt, ko darīt?! Par veidiem, ko var piedāvāt darīt pēc Alfas šajā seminārā. 
Lektors priesteris Rihards Rasnacis 
 
IV Mazās grupas pēc Alfas
Visbiežāk pēc kursa beigām mazās grupas dalībnieki ir gatavi turpināt būt sadraudzībā. Šoreiz par pieredzi, kad mazā grupa, kas izveidojusies Alfa kursā izveidojās par mazo grupu Baznīcā. 
Lektors Āgenskalna baptistu draudzes locekle Agnese Megne un Alfas koordinatore Kristīne Balta.
 
Pastorāti
Ko darīt pēc Alfas? Kā piedāvāt beidzējiem iespējas turpināt piedzīvot būt sadraudzībā. Attiecībās, kurās var izzināt dažādas tēmas un diskusijās izkristalizēt jaunas vadlīnijas, vērtības savai ikdienai. Attiecības, kurās ir iespēja saņemt aizlūgšanas. Viena no atbildēm daudzām draudzēm ir pastorāti. 
Lektors mācītājs Rinalds Grants ar draugiem

VI Alfas resursu banka. Ir dažādi metodiskie materiāli latviešu, krievu un angļu valodā. Ir materiāli pieejami gan elektroniskā veidā, gan iespiesti, gan DVD formātā. Kādi materiāli jālieto, lai izveidotu kvalitatīvu afišu, ielūgumu. Kur izlasīt piemērotu joku? Ko darīt nedēļas nogalē? Kā uzsākt Alfa kursu? Kā uzsākt Jauniešu Alfu? Kurss laulātajiem, kur materiāli, lai to uzsāktu? Stop – mums ir atbilde un mēs to pateiksim. Lektore Alfa Latvija koordinatore Kristīne Balta.
 
VII Slavētāju kurss
Lektore Sv. Vecās Ģertrūdes slavēšanas grupas vadītāja Linda Ziemele 
 
VIII Kā integrēt Alfu baznīcā?
Izaicinājumi un iespējas ar kādām sastopas draudze, kas ir gatava uzsākt Alfa kursu. Kā uzcelt tiltu no Alfa kursa dalībnieka pieredzes līdz ikdienas draudzes aktivitātēm? Par veidiem un iespējām šajā seminārā. 
Lektors mācītājs Rinalds Grants 
 
IX Kā lūgt Alfā?
Alfa ir garīga kalpošana, un mēs daudz ārējas lūgšanas tiek izcinītas lūgšanā. Seminārs par to, kā dažādos veidos tiek praktizēta lūgšana Alfā. Pirms alfas, kā mēs lūdzam aizlūgšanā, kā lūdz Alfas laikā. Praktisks apliecinājums šai kalpošanai ir lūgšana. Dieva dotais instruments 
Lektore Sv. Vecās Ģertrūdes draudzes locekle Guna Sniedziņa 
 
Alfa cietumā
Es biju kails un jūs mani apģērbāt, es biju slims, un jūs mani apraudzījāt, es biju cietumā, un jūs nācāt pie manis. Patiesi es jums saku: visu, ko jūs esat darījuši vienam no šiem maniem vismazākajiem brāļiem, jūs esat man darījuši.” /Mt.25:36,40/
Kāpēc un kā kalpot tur, kur es nepieļāvu domu kādreiz doties? Alfa cietumā ir īpaša kalpošana, kurā Dievs īpaši darbojas gan pie komandas dalībniekiem, gan kursa dalībniekiem. Seminārs par neatkārtojamu pieredzi ar pazīstamu saturu.
Lektors ieslodzījuma vietu pārvaldes projektu vadītājs Māris Luste
 
XI Laulāto kurss un pirmslaulību kurss
Ģimene ir vērtība par kuru deg Alfa kursu biroju darbinieki visā Pasaulē. Kursa saturs un metode kā tas notiek, rada laulātajam pārim vairāk kā vienu iespēju pozitīvi izmainīt ikdienu. Pirmslaulību kurss, vai jūsu draudzē kaut kas tāds notiek? Kāpēc un kā to veidot? Kāds ir šo kursu devums draudzes dzīvei? 
Lektors mācītājs Edgars Mažis 
 
XII Kā sagatavot uzrunu Alfā?
Tas ir izaicinājums runāt tā, lai klausītājiem būtu interesanti. Runa ir kristīgo vērtību pasludināšanas veids, runa ir kristīgās praktiskās pieredzes nodošana, tā ir diskusiju avots un tai ir jābūt interesantai, saistošai. Seminārā ieteikumi kā pielietot jau sagatavoto kursa materiālu, lai izveidotu šādu runu. 
Lektors mācītājs Edgars Mažis

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti