Arhibīskaps parakstījis petīciju pret ģenētiski modificētu cilvēka embriju radīšanu un iznīcināšanu

Lielbritānijas Cilvēka apaugļošanas un embrioloģijas pārvalde (HFEA) ir saņēmusi lūgumu atļaut veikt izmaiņas cilvēka embriju gēnos. Lai to nepieļautu, ir uzsākta kampaņa petīcijas parakstīšanai pret ģenētiski modificētu embriju radīšanu un iznīcināšanu. Petīciju parakstījis arī arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Pētniece Dr. Keitija Niakana (Kathy Niakan), kura iesniegusi lūgumu atļaujas saņemšanai, norāda, ka šādi eksperimenti nepieciešami, lai dziļāk izprastu neauglības un spontānā aborta cēloņus. Ja Lielbritānijas Cilvēka apaugļošanas un embrioloģijas pārvalde atbalstīs viņas lūgumu, pirmo eksperimentu veikšana tiks uzsākta jau šī gada martā. Šādā veidā cilvēka dzīvība tiktu radīta tikai tāpēc, lai tiktu izmantota eksperimenta ietvaros un vēlāk iznīcināta.

Plānots, ka eksperimenta laikā pētnieki izmantotu nesen atklāto CRISPR gēnu terapijas metodi, kas ļauj veikt izmaiņas DNS ģenētiskajā informācijā, lai noskaidrotu atsevišķu gēnu lomu un iznīcinātu neveselīgos gēnus. Tie būtu pirmie soļi ceļā uz to, ka tiek atzīta ģenētiski modificētu bērnu radīšana. Katoļu bioētiķis un profesors Deivids Džonss (David Jones) norāda, ka lūgums atļaut izmaiņu veikšanu cilvēka embriju gēnos pārāk tiek balstīts uz solījumiem novērst iedzimtas slimības, neapsverot neētisku eksperimentēšanu ar cilvēciskām būtnēm to agrīnajā attīstības stadijā. Tāpēc pētījumam būtu jābūt vērstam uz drošu un efektīvu somatisko gēnu terapiju, nevis uz eksperimentēšanu ar cilvēka embrijiem, kas vienīgi pavērs ceļu ģenētiski modificētu bērnu radīšanai. Tāpēc ikviens tiek aicināts parakstīt petīciju, lai šo zinātnisko eksperimentu rezultātā netiktu radīta cilvēka dzīvība ar vienu vienīgu mērķi – veikt gēnu modificēšanu pirms dzīvības iznīcināšanas.

Parakstīt petīciju pret ģenētiski modificētu embriju radīšanu un iznīcināšanu, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pastu un valsti, iespējams interneta vietnē: http://www.citizengo.org/en/lf/32541-researches-want-create-and-then-destroy-gm-embryos-tell-them-no.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti