Cikla šovs meitenēm – mana ķermeņa slepenā koda atklāšana

Kopš aizvadītā gada Ģimenes ekoloģijas institūts piedāvā uz vērtībām orientētu, preventīvu dzimumaudzināšanas nodarbību meitenēm „Cikla šovs – mana ķermeņa slepenā koda atklāšana“. Nodarbības turpināsies arī šogad, savukārt trešdien, 27. janvārī, pirmo reizi tiks piedāvāta nodarbība arī vecākiem.

Nodarbībā vecāki varēs uzzināt, kā norit nodarbība meitenēm, un saņemt vērtīgus padomus par to, kā ģimenē ar bērniem runāt par seksualitāti un izmaiņām viņu ķermenī, jo, kā liecina pieredze, bieži vecākiem šāda vieda sarunas ir mulsinošas un nav vieglas. Iespējams, tā būs iespēja atklāt kaut ko jaunu arī par sevi.

Lekcija vecākiem notiks 27. janvārī no pl. 18 līdz 19.30 Rīgā, Svētās Ģimenes mājā, Klostera ielā 5. Dalības maksa pasākumā ir pieci eiro.

Savukārt tuvākās nodarbības par cikla šovu meitenēm notiks 30. janvārī, kā arī 6. un 20. februārī no pl. 10 līdz 15 Svētās Ģimenes mājā. Uz lekciju „Cikla šovs – mana ķermeņa slepenā koda atklāšana“, kuras moto ir “Es spēju nosargāt tikai to, kam apzinos vērtību”, aicinātas 10 līdz 12 gadus vecas meitenes.

Nodarbībā meitenes tiek vadītas atklājumiem bagātā ceļojumā, iepazīstot sievietes ķermeni. Nodarbības dalībnieces tiek iepazīstinātas ar norisēm, kas saistītas ar pubertāti, cikla gaitu, auglību un jaunas dzīvības rašanos. Tas notiek viņu vecumam atbilstošā veidā, ar mīlestību un drošā vidē. Bagātīgs un krāsains uzskatāmo materiālu klāsts un aktīva līdzdarbošanās rada iespēju mācīto uztvert ar visām maņām.

Runājot vērtības cienošā valodā, īpaši, izmantojot pozitīvus tēlus un salīdzinājumus no meiteņu dzīves, kļūst saprotamas kopsakarības un panākts pozitīvs bioloģisko terminu pielietojums. Un meitenes no jauna var atklāt, cik brīnumains ir ķermenis, par nodarbību stāsta tās rīkotāji.

Uz nodarbību līdzi jāņem sviestmaizes, dzēriens, čības vai zeķes, mīksts spilvens (uz kā sēdēt), sega (ko paklāt sev apakšā un/vai apsegties). Dalības maksa vienai dalībniecei ir 15 eiro, kura jāpārskaita biedrībai: “Family Ecology Institute”, reģ. nr. 40008203914, bankas konts: LV13HABA0551037085987, maksājuma mērķī norādot: par MFM projekta nodarbību meitenēm, pierakstot dalībnieces vārdu. Pieteikšanās un papildu informācija par nodarbību meitenēm un vecākiem pieejama mājaslapā www.augliba.lv, kā arī zvanot Diānai Feldmanei pa tālruni 26388578.

Diāna Feldmane

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti