Now Reading
Dieva žēlsirdības gadā Kristus Karaļa draudzē notiks harizmātiskas slavēšanas vakari

Dieva žēlsirdības gadā Kristus Karaļa draudzē notiks harizmātiskas slavēšanas vakari

Piektdien, 29. janvārī, Rīgas Kristus Karaļa draudzē notiks harizmātiskas lūgšanas un slavēšanas vakars. Vakara gaitā plānota ne tikai kopīga lūgšana un slavēšana, bet arī Svētā Mise un kopīga agape.

Kā pastāstīja viena no pasākuma idejas autorēm, māsa karmelīte Vianeja, doma par harizmātiskas slavēšanas vakaru ir dzimusi jau sen. No atsevišķiem cilvēkiem izskanēja ideja, ka jātiekas visām harizmātiskajām kopienām kopā, varbūt pat jārīko harizmātisks kongress. Patlaban ir skaidrs, ka kongress vēl nenotiks, tomēr, atzīmējot Dieva žēlsirdības gadu, harizmātiskās kopienas ir nolēmušas slavēt kopā. “Es ļoti ilgojos pēc tā, lai lūdzamies kopā, lai visas kopienas tiekas vienkopus, nevis tikai slavē savā lokā. Tā ir iespēja draudzēties! Gribam kopā lūgt Dievam, lai dāvā mums un visiem cilvēkiem iespēju piedzīvot žēlsirdības jūru, lai Kungs izlej savu Svēto Garu pār visu Latviju,” teic māsa Vianeja.

Tā būs pirmā slavēšanas tikšanās. “Gribētos, lai Jubilejas gadā piedzīvojam četras tādas tikšanās, taču esam atvērti Dieva Garam. Varbūt notiks vairāk, varbūt – mazāk. Tas nav galvenais. Galvenais ir, lai notiek labas lietas mūsos un visā sabiedrībā,” uzskata māsa.

Pirmā harizmātiskā tikšanās 29. janvārī pl. 18 notiks Rīgas Kristus Karaļa draudzē. Vakars sāksies ar kopīgu slavēšanu, kurai sekos Svētā Mise. Dievkalpojumu celebrēs un sprediķos arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Pēc tam sekos pateicības, aizlūgumi, slavēšana. Vakars noslēgsies ar kopīgu agapi, kuras laikā varēs liecināt un dalīties piedzīvotajā.

Harizmātiskās slavēšanas vakaru organizē Bērniņa Jēzus māsas karmelītes, Jāzepa vīru grupa, sievu grupa “Marta un Marija”, kā arī kopienas: “Effata”, “Dzīvības straumes”, “Chemin Neuf” un “Emmanuel”.

LRKB IC

Scroll To Top