Now Reading
Jaunieši nākamo mīlestības graudu vēlas sēt cietumā

Jaunieši nākamo mīlestības graudu vēlas sēt cietumā

Aizvadītā gada oktobrī Jauniešu pastorālā māja sadarbībā ar organizāciju “Caritas Latvija” sāka projektu “Mīlestības graudi” – septiņu labu darbu programmu, gatavojoties Pasaules jauniešu dienām Krakovā. Pirmie divi graudi iesēti, bet nākamais tiks iesēts martā. Pasākuma organizēšanā aicināti iesaistīties arī tie, kas līdz šim “Mīlestības graudos” vēl nepiedalījās.

Martā projekta dalībnieki dosies uz Cēsu Audzināšanas iestādi nepilngadīgiem jauniešiem un Iļģuciema cietumu. Pasākumi tiks organizēti, atsaucoties Kristus aicinājumam apciemot dvēseles ieslodzījumā, kā arī pāvesta Franciska aicinājumam to darīt īpaši Žēlsirdības gadā. Plānots, ka projekta dalībnieki tiksies ar ieslodzītajiem jauniešiem, kopā pavadīs laiku, dziedot, piedaloties improvizācijas teātrī, kā arī sacenšoties improvizācijas skeču konkursā.

Projekta “Mīlestības graudi” dalībnieki līdz šim ir devušies vienas dienas izbraucienā kopā ar bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu vecākiem, kā arī rīkoja Ziemassvētku pasākumu bērniem no sociāli nelabvēlīgām ģimenēm pie Kalkutas māsām. Jaunieši, kuri piedalījās, organizējot spēles, izklaides, iepriecinot bērnus un viņu vecākus, norāda, ka šajos pasākumos ir guvuši jaunu pieredzi. Piemēram, Kaspars, kurš devās uz zoodārzu kopā ar bērniem ar īpašām vajadzībām, atzina: “Sākumā bailes mocīja, jo nezināju, kā būs ar bērniem staigāt, kad vecāki mums viņu atstāja. Pagāja kāds laiks, un bailes pazuda, jo kāda bērna mamma mūs iedrošināja, lai mēs nebaidāmies. Visa diena bija patīkama un interesanta. Jo bērni ko jaunu iemācīja, un lika padomāt pa dzīvību.”

Savukārt Ieva un Karīna ne tikai piedzīvoja, cik būtiska ir kalpošana, bet arī to, cik lielu prieku var dāvāt kopā būšana ar citiem. Ieva stāstīja: “Domāju, ka projekts “Mīlestības graudi” ir palīdzējis man pašai vairāk atvērties labajam, priecīgajam un skaistajam, ir palīdzējis mazliet vairāk saprast, ko nozīmē kalpošana. Šķiet, ka, tieši darbojoties šajos pasākumos, esmu spējusi atvērt acis un ieraudzīt to, ko ikdienā tik bieži neredzu vai, drīzāk, nevēlos redzēt. (…) Esmu pārliecināta, ka projekts ir lielisks veids, kā izdzīvot šo Žēlsirdības gadu pa īstam.” Karīna norādīja, ka pasākumi “uzlādēja, jo kas gan var būt skaistāks par bērnu prieku un smaidu”.

Lai arī projekts “Mīlestības graudi” jau sācies pērn, jaunieši, kuri vēlas nest prieku citiem, ir aicināti pieteikties un piedalīties gan pasākumos, kas notiks Cēsu un Iļģuciema ieslodzījuma vietās, gan arī nākamajos pasākumos. Interesenti ir aicināti uz tikšanos 27. janvārī, lai kopīgi sagatavotos marta pasākumam. Tikšanās notiks Jauniešu pastorālajā mājā, Līksnas ielā 26, Rīgā. Jāpiesakās ir savlaicīgi (līdz 25. janvārim), jo, lai apmeklētu cietumu, ir nepieciešams iepriekš sagatavot caurlaides. Ja ir radušies jautājumi vai arī, ja ir vēlme pieteikties, jāsazinās ar Diānu pa tālruni:  26394426.

LRKB IC

Scroll To Top