Pirmo reizi skolēni varēs ēnot arī priesterus

10. februārī Latvijā notiks „Ēnu diena 2016”, kuras ietvaros 1.-12. klašu skolēniem būs iespēja apmeklēt kādu darbavietu un 4 – 6 stundu garumā vērot interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Šogad pirmo reizi skolēniem būs iespēja ēnot arī priesterus, konkrēti Siguldas draudzes prāvestu Rihardu Rasnaci un „Radio Marija Latvija” programmu direktoru Pēteri Skudru, kas ir pieteikuši savas vakances enudiena.lv. Vakanču pieteikšana noslēgsies rīt, 22. janvārī, kas nozīmē, ka arī citi priesteri vēl var pieteikties būt par ēnu devējiem.

Šogad „Ēnu diena” iekrīt Pelnu trešdienā, kas nozīmē, ka skolēni, kas pieteiksies ēnot priesterus, varēs iepazīties ar viņu darbu nozīmīgā Baznīcas liturģiskā gada dienā. Priesteris Rihards Rasnacis savus iespējamos ēnotājus brīdina, ka tā kā tā būs Pelnu trešdiena, Lielā gavēņa sākums, tad ir jārēķinās ar stingrā gavēņa cienastu – bez piena un gaļas. Tāpat viņš brīdina, ka grēksūdzes nevarēs noklausīties, bet apsola, ka varēs aprunāties par procesu, kā tas notiek.

Savukārt priesteris Pēteris Skudra vakances aprakstā atzīst, ka viņa kā radio programmas direktora ikdiena būtiski atšķiras no citu priesteru ikdienas: „Katru rītu vadu katehēzi radio ēterā, atbildu uz cilvēku jautājumiem, kā arī uzraugu radio programmas saturu. Ikdienā darbs ir ar brīvprātīgajiem, kas vēlas palīdzēt nodrošināt radio skanējumu.”

Ēnu devēji var pieteikties „Ēnu dienai” līdz 22. janvārim, vispirms reģistrējot organizāciju, bet pēc tam konkrēto vakanci mājas lapā enudiena.lv. Pēc tam līdz 29. janvārim viņiem būs vai nu jāapstiprina vai jānoraida skolēnu pieteikumi, bet līdz 8. februārim jāsazinās ar skolēniem, vienojoties par konkrētu tikšanās laiku un vietu 10. februārī.

Savukārt ēnotāji uz vakancēm var pieteikties līdz 24. janvārim. Visa informācija ir pieejama mājas lapā enudiena.lv.

„Ēnu diena” ir pasaulē atpazīstama un atzīta „Junior Achievement” karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem. „Ēnu dienas” mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju.

Pagājušajā gadā „Ēnu dienā” piedalījās 1003 ēnu devēji un 22 600 ēnotāji.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti