Now Reading
Jauna grāmata – “Prieks būt sievietei”

Jauna grāmata – “Prieks būt sievietei”

Šomēnes latviešu valodā klajā nākusi Ingrīdas Trobišas grāmata “Prieks būt sievietei”. Grāmatas izdevumu latviešu valodā ir sagatavojusi izdevniecība “Kala Raksti” sadarbībā ar Ģimenes ekoloģijas institūtu.

Lai arī grāmata angļu valodā iznāca pirms vairāk nekā 40 gadiem, pārsteidz tās aktualitāte, tā ievadvārdos latviešu izdevumam raksta vecmāte un auglības atpazīšanas metodes instruktore Anna Suhanova. Grāmatas autores vēlme ir palīdzēt “atbrīvotajām sievietēm saglabāt savu sievišķību” un pieņemt sevi un citus, “kā Kristus jūs ir pieņēmis Dieva godam” (sal. Rom 15,7), tāpēc A. Suhanova aicina lasīt grāmatu un, sekojot autores ieteikumiem, mācīties būt par sievieti “soli pa solim” jebkurā situācijā un darbības jomā.

Grāmata, kurā ir septiņas nodaļas, sākas ar pārdomām par sevis pieņemšanu, savukārt pēc tam autore runā par seksualitāti, pāra seksuālajām attiecībām, dzīvi saskaņā ar ciklu un auglību, grūtniecības laiku, dzemdībām, zīdīšanu un menopauzi. Viņas valoda ir tieša, katrā nodaļā ir ietverti vairāki praktiski padomi par attiecīgo tēmu, jo, viņas vārdiem sakot, Dievam ir svarīga ne tikai cilvēka garīgā un intelektuālā puse, bet arī fiziskā joma. Nodaļas papildina komentāri, ko latviešu auditorijai sagatavojuši Ģimenes ekoloģijas institūta pārstāvji Anna Suhanova, Marks Jermaks, Baiba un Dainis Stikuti, kā arī ginekoloģe un dzemdību speciāliste Aiga Rotberga un sertificēta krūts barošanas konsultante Sandra Lase.

Lai arī grāmatas pamatauditorija ir sievietes, izdevuma autore uzsver, ka to rakstījusi arī vīriešiem un pāriem: “Es ceru, ka atradīsies drosmīgi pāri, kas to izlasīs un apspriedīs kopā un tādējādi radīs jaunus pamatus dialogam, dialogam, kas var kļūt par Bībeles mācībā pamatotu terapiju.”

LRKB IC

Scroll To Top