Jauna grāmata „Stāsts par kristiešu ticību maniem neticīgajiem draugiem”

Izdevniecība “Dzīvības straumes” lasītājiem piedāvā jaunu grāmatu – priestera Dominika Fontēna “Stāsts par kristiešu ticību maniem neticīgajiem draugiem”. Grāmatas pamatā ir autora saruna ar kādu ģimeni, kura priesterim uzdeva dažādus jautājumus.

Par grāmatas tapšanu autors stāsta, ka tā aizsākās ar francūža Tjerī – pēc pārliecības komunista – sacītajiem vārdiem: „Es labprāt gribētu saprast, kam īsti jūs, kristieši, ticat!” Grāmatas autors šos vārdus uztvēra kā izaicinājumu un piekrita diskusijai ar Tjerī un viņa ģimenes locekļiem.

Vairākus mēnešus D. Fontēns atbildēja uz Tjerī un viņa ģimenes jautājumiem, piemēram, ko nozīmē ticēt; vai pastāv kaut kas vēl pēc nāves; ko var sacīt par Jēzus augšāmcelšanos; kā ticēt Marijas jaunavībai; vai evaņģēlijos rakstīta patiesība. Dialogs veidojās brīvā gaisotnē, reizēm pat ar vieglumu, pateicoties saitēm, kas vienoja sarunu biedrus, un viņu vēlmei pēc iespējas dziļāk izpētīt savu uzskatu pamatus. Diskusijas gaitā viņu jo īpaši pārsteidza Tjerī bērnu, nu jau pusaudžu, atvērtība šiem tematiem un dziļā izpratne.

Grāmatā D. Fontēns raksta: “Manuprāt, Gars ir šis Dieva spēks, kas piesaista mani pie citiem, sevišķi tiem, kuri nepiekrīt kristīgajai ticībai. Viņš mani mudina dalīties ar viņiem tajā, kas ir manas eksistences pamats. Un es ticu, ka arī šos cilvēkus Viņš pamudina dalīties tajā pašā ar mani. Gara pieredze nozīmē atrasties uz viena viļņa garuma, savstarpējā cieņā pret ikviena pārliecību. Tāpēc es arī vēlējos kļūt par priesteri. Un tieši to es gribēju piedzīvot kopā ar jums, rakstot šo grāmatu.”

Grāmata ir viegli lasāma, tās auditorija ir jaunieši un visi tie, kas vēlas iepazīt kristīgo ticību un slikti orientējas reliģiskajos jautājumos. 

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti