Nāc un uzzini par Pasaules Jauniešu dienām Krakovā!

No 25. līdz 31. jūlijam Krakovā, Polijā, notiks Pasaules Jauniešu dienas, kuru devīze ir “Svētīgi ir žēlsirdīgie, jo viņi žēlsirdību saņems”. Šogad Pasaules Jauniešu dienu tradīcijai aprit 30 gadi, un Krakova ir dzimtā puse Jauniešu dienu tradīcijas iedibinātājam, svētajam pāvestam Jānim Pāvilam II. Tāpēc viens no Jauniešu dienu Krakovā aizbildņiem ir Jānis Pāvils II.

Jauniešu dienu organizētāji lēš, ka jūlija otrajā pusē Krakovā ieradīsies vairāk nekā divi miljoni jauniešu no dažādām pasaules valstīm. Protams, ka viens no centrālajiem Jauniešu dienu pasākumiem ir iespēja kopā ar pāvestu piedalīties lūgšanu vigīlijā un Svētajā Misē, pēc kuras viņš tradicionāli paziņo vietu, kurā notiks nākamās Pasaules Jauniešu dienas.

Tomēr jauniešu dienu laikā notiks arī daudzas citas aktivitātes. Dažādās Krakovas vietās bīskapi vadīs katehēzes, būs Krustaceļa lūgšana. Turklāt šogad Jauniešu dienu laikā notiks arī kultūras festivāls. Tā ietvaros notiks teātra izrādes, koncerti, arī futbola mačs, izstādes, dejas dažādos parkos, klubos, sporta arēnās, uz brīvdabas skatuvēm Krakovā un tās apkārtnē.

Tāpat jaunieši varēs apmeklēt aicinājuma centru, kurā dažādi reliģiskie ordeņi, kongregācijas, kopienas, kustības un laji pastāstīs un arī sniegs atbildes uz jautājumiem par dažādiem aicinājuma veidiem. Tie būs sadalīti “akadēmijās”: Dieva akadēmijā par aicinājumu uz konsekrēto dzīvi, ģimenes akadēmijā par laulības aicinājumu, darba akadēmijā par profesionālo izvēli, kā arī žēlsirdības akadēmijā par labu darbu veikšanas nepieciešamību tuvākajam.

Arī Latvijas jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem ir aicināti apmeklēt šo pasākumu, lai kopā ar vienaudžiem dalītos ticības priekā, lūgtos, iepazītu citus ticīgus jauniešus no dažādām pasaules valstīm. Lai uzzinātu, kā tikt uz Krakovu, kas organizēs braucienus no Latvijas, cik lielas ir pasākuma izmaksas, kas jāņem līdzi, kā arī gūtu atbildes uz citiem neskaidriem jautājumiem, Vidzemes Katoļu jauniešu centrs aicina uz tikšanos sestdien, 27. februārī, pl. 15 Rīgā, Klostera ielā 4. Tiks gaidīti gan tie jaunieši, kas jau ir nolēmuši doties uz Poliju, gan arī tie, kuri vēl nav pieteikušies, bet labprāt vēlētos uz tām doties. Būs iespēja iepazīties un uzdot jautājumus Paulai, kura ir no Kolumbijas un kā brīvprātīgā iesaistījusies Pasaules Jauniešu dienu organizēšanā. Pasākuma noslēgumā ap pl. 18 paredzēta Svētā Mise un kopīga lūgšana Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē.

Papildu informācija, rakstot Vidzemes Katoļu jauniešu centram uz e-pastu: vkjcentrs@gmail.com.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti