Now Reading
Sagatavošanās Jauniešu dienām Krakovā kopā ar “Chemin Neuf”

Sagatavošanās Jauniešu dienām Krakovā kopā ar “Chemin Neuf”

Pasaules Jauniešu dienas (PJD) Krakovā norisināsies no 25. līdz 31. jūlijam, bet vairākas kopienas dažas dienas pirms lielā pasākuma aicina jauniešus piedalīties īpašās sagatavošanās programmās, kas notiks citās Polijas vietās. Tās varētu dēvēt par mazajām jauniešu dienām, kurās ir iespēja iepazīt citus jauniešus, uzpildīties garīgi, kā arī iepazīt ne tikai kopienu, bet arī apmeklētās valsts kultūru. Sagatavošanās programmu mērķis ir palīdzēt jauniešiem garīgi sagatavoties PJD.

Šoreiz par kopienas “Chemin Neuf” jauniešu festivālu “Paradise in the City”, kas pirms PJD –  no 19. līdz 25. jūlijam – notiks Polijas pilsētā Lodzā un uz kuru tiek gaidīti jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem no 40 pasaules valstīm. Festivāla moto ir “Restored by love” jeb “Mīlestības atjaunots”.

Lodza ir kino pilsēta, to var dēvēt par poļu Holivudu, jo pilsētas ielas ir kalpojušas par uzņemšanas vietu vairāk nekā 200 filmām un seriāliem. Lodza ir arī pilsēta, kurā svētā Faustīne saņēma aicinājumu atgādināt pasaulei par Dieva bezgalīgo žēlsirdību. Arī festivāla nosaukums “Paradise in the City” mums to atgādina, jo Paradīze ir pilnīgākā žēlsirdības pieredze un tā nav kaut kur ārpusē, bet sākas visā tajā, kas veido mūsu dzīvi.

Festivāla laikā diena sāksies ar rīta slavēšanu un īsu garīgu uzrunu. Pēc tam katru dienu tiks piedāvātas četras dažādas konferences, kuras vadīs gan garīdznieki, gan laji, kas kalpo Baznīcā un sabiedrībā. Runātāju vidū būs kardināls Luiss Antonio Tagle, kurš patlaban kalpo Romā, bet nāk no Filipīnām; anglikāņu arhibīskaps Džastins Velbijs, kurš teoloģiju sāka studēt pēc 11 naftas industrijā nostrādātiem gadiem; kopienas “Chemin Neuf” dibinātājs Pjērs Lorāns Fabrs; Žans Marks Potdevins, bijušais “Yahoo” viceprezidents, un citi dažādu jomu profesionāļi.

Pēcpusdienā katram dalībniekam būs iespēja izvēlēties to aktivitāti, kas viņu visvairāk interesē. Tiks piedāvāti semināri par tādām tēmām, kā attiecības, filozofija, teoloģija un Bībele, sabiedrība, Baznīca, garīgā dzīve. Interesenti varēs iepazīt Lodzas pilsētu, tās vēsturi, stāstus par šeit dzīvojušajiem svētajiem, izvēloties kādu no vairāk nekā 15 maršrutiem. Tie, kam būs nepieciešama izkustēšanās, varēs piedalīties kādā no sporta aktivitātēm, piemēram, futbolā, volejbolā, tenisā, peldēšanā. Aizraujoša solās būt arī vakara programma, kad notiks slavēšana, koncerti, priekšnesumi, izlīguma vakars. Lai palīdzētu izdzīvot šo Žēlsirdības gadu, sagatavošanās nedēļā tiks organizēts arī Žēlsirdības ceļš pa Lodzas ielām.

Visas dienas garumā būs iespēja pavadīt laiku klusumā, lai lūgtos Vissvētākā Sakramenta priekšā, pārdomātu Dieva Vārdu, izsūdzētu grēkus priesterim vai vienkārši uzticētu sevi Dievam, kā arī tikties ar kādu kopienas brāli vai māsu garīgā sarunā. Vakaros pēc oficiālās programmas noslēguma, kā arī citos brīvajos brīžos varēs doties uz “Kawaco”. Tā būs īpaši izveidota vieta, kur varēs piedalīties spēlēs, satikt cilvēkus, apēst kādu našķi, vakaros varēs sniegt un klausīties koncertus, dejot un priecāties.

Festivāls noslēgsies ar Svēto Misi arēnā “Atlas”, kurā piedalīsies visi Lodzas diecēzē uzņemtie svētceļnieki. Pēc tam grupas dosies uz 260 km attālo Krakovu, lai kopā ar citiem jauniešiem un pāvestu Francisku svinētu PJD.

Varētu rasties jautājums, kāpēc ir vērts piedalīties sagatavošanās dienās. Madara, atceroties savu PJD pieredzi, stāsta: “PJD mēs varam labi izdzīvot Baznīcas universālo dimensiju, redzēt, cik esam dažādi un tomēr vienoti Kristū. Savukārt lielā cilvēku skaita dēļ Jauniešu dienās reizēm ir grūtāk izdzīvot personiskas lietas, satikšanās, klusuma brīžus lūgšanā. Sagatavošanās pasākumā ir iespējama individuālāka pieeja. Esmu bijusi tikai “Chemin Neuf” organizētajos sagatavošanās festivālos. Tie ir veidoti tā, lai veicinātu katra jaunieša personisku satikšanos ar Kristu caur mācībām, lūgšanu laikiem, garīgās pavadības sarunām, kopīgi slavējot, piedaloties sportiskās un kultūras aktivitātēs. Gan man, gan citiem jauniešiem sagatavošanās festivāls ir bijis tas brīdis, kurā kristībās Svētajā Garā esam atdevuši savu dzīvi Jēzum.”

Tie, kuri būs izvēlējušies doties uz “Chemin Neuf” rīkoto pasākumu, no Rīgas uz Lodzu ar autobusu izbrauks 18. jūlija vēlā vakarā, savukārt atgriešanās paredzēta 1. augustā. Festivāla, PJD un transporta kopīgās izmaksas ir 350 eiro. Pieteikšanās un plašāka informācija ir pieejama vietnē: http://paradiseinthecity.com/lv/. Savukārt neskaidrību un jautājumu gadījumā rakstiet uz e-pastu: jauniesi.latvija@chemin-neuf.org vai zvaniet pa tālruni: 29730786. 

LRKB IC

Scroll To Top