Tagad lasi
“24 stundas Kungam” Latvijas dievnamos un “Radio Marija Latvija”

“24 stundas Kungam” Latvijas dievnamos un “Radio Marija Latvija”

2014. gada Lielajā gavēnī pāvests Francisks aizsāka iniciatīvu “24 stundas Kungam”, kuras laikā ticīgie tiek aicināti lūgties un saņemt Izlīgšanas sakramentu. Dieva žēlsirdības gada izsludināšanas bullā pāvests aicināja arī šogad īstenot šo iniciatīvu piektdienā un sestdienā pirms Lielā gavēņa ceturtās svētdienas.

Pāvesta aicinājumam ir atsaukušās vairākas draudzes, kā arī kopienas Latvijā. Piemēram, Rīgā no 4. marta pl. 18 līdz 5. marta pl. 18 Vissvētākā Sakramenta adorācija notiks māsu kalpoņu klosterī Ķīpsalā. Adorācijas laikā būs iespēja palikt klusumā, klausīties Dieva Vārdā, atsaucoties pāvesta aicinājumam, lūgties par tiem, kas gatavojas Izlīgšanas sakramentam, kā arī uzticēt Kungam savus nodomus, grūtības, cīņas, lūdzot, lai Viņa žēlsirdība to visu skar un pārveido. Lūgšanu nodomus var iepriekš sūtīt uz e-pastu: kalpones@gmail.com. Māsas tos, kuri vēlas pievienoties, aicina iepriekš zvanīt pa tālruni: 27868494. 

Arī Siguldas katoļu dievnamā iniciatīva sāksies piektdien, 4. martā, pl. 18. un noslēgsies sestdien pl. 17 ar Svēto Misi. Visu laiku būs iespēja pielūgt Jēzu Vissvētākajā Sakramentā, kā arī piektdien būs Žēlsirdības vakars, bet sestdien pl. 14 katehēze par grēksūdzi un sirdsapziņas izmeklēšanu, kurai sekos Izlīgšanas sakramenta iespēja. Tie, kas vēlas, jau tagad var pierakstīties adorācijai nakts un arī rīta stundām.

Liepājas Svētā Dominika baznīcā “24 stundas Kungam” sāksies piektdien vakarā ar dziedājumu „Canticus de Passione Domini” un Svēto Misi ar vesperēm. Pēc tam līdz pl. 21 notiks adorācija. Savukārt sestdien, 5. martā, adorācija notiks no pl. 9 līdz 11, pēc tam būs Krustaceļa lūgšana krievu valodā, Svētā Mise un Krustaceļš latviešu valodā.

Pievienoties iniciatīvai “24 stundas Kungam” savas diecēzes priesterus aicina arī Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis, kurš pastāstīja, ka Jelgavas katedrālē piektdien līdz pat pl. 20 būs Vissvētākā Sakramenta adorācija, dievkalpojumi, kā arī iespēja doties pie grēksūdzes. Arī Ludzas katoļu dievnamā piektdien visas dienas garumā durvis būs vaļā. Baznīcā būs uzstādīts Vissvētākais Sakraments, kura priekšā visi tiks īpaši aicināti lūgties par ikviena grēcinieka atgriešanos.

Aicinām arī citas draudzes, kuras pievienosies iniciatīvai “24 stundas Kungam”, informēt katolis.lv redakciju. Tāpat atgādinām, ka iniciatīvai pievienosies “Radio Marija Latvija”, kas jau piektdien, 4. martā, pl. 17 sāks īpašu lūgšanu programmu, kurā piedalīsies vairāku kopienu pārstāvji. Sestdien, 5. martā, pl. 12 radio tiks translēta Svētā Mise no Rīgas Katoļu ģimnāzijas kapelas, bet iniciatīva noslēgsies pl. 17.

LRKB IC

<