Betānijas klostera māsas saņem pēdējo palīdzības sūtījumu no draudzes Nīderlandē

Marta sākumā pie Betānijas dominikāņu māsām 12. reizi ieradās 20 tonnas smaga palīdzības krava, ko sarūpēja Kātsheifelas (Kaatsheuvel) draudzes locekļi Nīderlandē. Līdzās labdariem no citām draudzēm Nīderlandē un Vācijā, kas atbalsta māsas, draudzība ar Kātsheifelas draudzi ilgst jau 12 gadus. Visu šo laiku reizi gadā draudzes locekļi nosūtīja palīdzības kravu, ko pēc tam Betānijas dominikāņu māsas izdalīja grūtībās nonākušajiem.

Kā pastāstīja Rīgas klostera priekšniece māsa Hanna, šajā Nīderlandes draudzē kalpoja divas Betānijas dominikāņu māsas. Viņas stāstīja par Latviju, par māsām, kuras dzīvo Rīgā, par cilvēkiem, kuri nāk pie māsām un lūdz pēc palīdzības. Draudzes locekļi nolēma praktiski atbalstīt māsu darbu Rīgā, viņi gada laikā paši meklēja, mazgāja, gludināja, sašķiroja mantas kastēs un pēc tam smagajā mašīnā nosūtīja uz Rīgu. Tā tas turpinājās vairākus gadus. Diemžēl marta sākumā pienākusī krava bija pēdējā no šīs draudzes, jo draudzes locekļi kļūst vecāki un vairs nav tikpat spējīgi palīdzēt, kā tas bija pirms 12 gadiem.

Lai aptuveni 20 tonnas smago kravu nogādātu Betānijas dominikāņu māsu drēbju namiņā, bija nepieciešami papildspēki. Tāpēc māsa Hanna pateicas tiem, kas palīdzēja, īpaši Betlēmes žēlsirdības mājas iemītniekiem, kas tādos gadījumos neatsaka un sniedz savu atbalstu. Māsa arī pastāstīja, ka tagad mantas tiks sašķirotas un sakārtotas drēbju namiņā, kurā pēc tam tās varēs saņemt trūkumā nonākušie.

Namiņš būs atvērts no 5. aprīļa otrdienās un sestdienās no pl. 10 līdz 12.30 un trešdienās no pl. 14 līdz 17. Apmeklējot drēbju namiņu, ir jāiemaksā 3 eiro ziedojums. Šo naudu māsas izmanto, lai palīdzētu sievietēm, kas nonākušas krīzes situācijās. 

LRKB IC; FOTO: Kātsheifelas draudze; Matiass Heins

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti