Now Reading
Ekumeniskais Krustaceļš Vecrīgā – šoreiz īpaši apdomājot Dieva žēlsirdības tēmu

Ekumeniskais Krustaceļš Vecrīgā – šoreiz īpaši apdomājot Dieva žēlsirdības tēmu

Lielajā piektdienā, 25. martā, pl. 12 pie Rīgas Svētās Jēkaba katedrāles sāksies tradicionālā ekumeniskā Krustaceļa lūgšana.

Ekumeniskais Krustaceļš sāksies ar Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča uzrunu, bet noslēgsies pie Rīgas Doma ar Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga uzrunu.

Kopumā ceļā būs septiņas apstāšanās vietas. Katrā no tām tiks lasīts fragments no Svētajiem Rakstiem, būs piedošanas lūgšana un garīdznieku uzrunas. Krustaceļā tiks pārdomāta Dieva žēlsirdība, kas atklājas Jēzus stāstītajā līdzībā par pazudušo dēlu.

Svēto Rakstu tekstus lasīs aktieri Rēzija Kalniņa un Januss Johansons, bet Dieva atbildi uz piedošanas lūgšanu izdziedās dziedātājs Jānis Misiņš.

Krustaceļā uzrunas vēl teiks klostermāsa Inese Lietaviete, jezuītu tēvs Algimantas Gudaitis, baptistu mācītājs Edgars Mažis, Bruņoto spēku kapelāns Normunds Celmiņš un luterāņu mācītājs Krists Kalniņš.

Krustaceļš pa ielām Lielajā Piektdienā notiks arī daudzās citās Latvijas pilsētās un apdzīvotās vietās, piemēram, Daugavpilī (plkst. 10), Dobelē (plkst. 10), Kolkā ((plkst. 15), Krāslavā (plkst.18), Liepājā (plkst. 17), Līvbērzē (plkst. 12), Ludzā (plkst. 18), Madonā (plkst. 14), Mārupē (plkst. 11), Nirzā (plkst. 18), Olainē (plkst. 20), Pļaviņās (plkst. 12), Siguldā (plkst. 14), Skrīveros (plkst. 11), Šķilbēnos (plkst. 18), Talsos (plkst. 17), Valmierā (plkst. 11). Savukārt Aglonā tas notiks bazilikas sakrālajā laukumā (plkst. 17).

Krustaceļš (Via Crucis) ir viens no populārākiem tautas dievbijības vingrinājumiem Romas Katoļu Baznīcā un mūsdienās iegūst ievērību arī citās konfesijās. Parasti 14 apstāšanās jeb staciju attēli ir izvietoti katrā katoļu dievnamā, bet var būt arī brīvdabas krustaceļš, piemēram, tāds atrodams Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā.

LRKB IC, foto: Ojārs Jansons

Scroll To Top