Lūgšanas un garīgas dziesmas tagad arī viedtālrunī

Latviešu valodā ir izveidota Android aplikācija “Convocatis”, piedāvājot mobilajās ierīcēs lasīt un lūgties laudes, vesperes, Rožukroņa lūgšanu, litānijas, kā arī citas lūgšanas un dziesmas latviešu valodā. Programmas veidotāji uzsver, ka tā ir īpaši piemērota katoļiem, taču to var brīvi izmantot arī citu konfesiju un citu reliģiju pārstāvji. Turklāt tekstus var brīvi paplašināt, pievienojot arvien jaunas lūgšanas vai dziesmas.

Aplikācijas lietotāji var pievienoties aizlūgumu grupām veidot privātas vai publiskas lūgšanu grupas, kurās var iesūtīt aizlūgumus. Grupas izveidotājs, izsūtot uzaicinājumu uz grupu, var noteikt, kuri lietotāji būs administratori un varēs uzaicināt citus dalībniekus. Visi administratori var redzēt privātās grupas dalībnieku sarakstu.

Lietojot aplikāciju, lūgšanu tekstus var brīvi rediģēt un papildināt, kā arī kopīgot tos ar citiem; noklusējuma atgādinājumu laikus var brīvi nomainīt pret jebkuru citu laiku lokālai lietošanai; ja lūgšanas teksts tiek izcelts, tiek ieslēgts atgādinājums par šo lūgšanu; ar zvaigznīti var atzīmēt noklusējuma lūgšanu, kuru izmanto, lai aizlūgtu par iesūtītajām aizlūgumu vajadzībām; par tekstiem un aizlūgumiem iespējams balsot, tos vērtējot; lietotājs, kurš iesūtījis aizlūgumu, var redzēt, cik cilvēki par viņu jau ir aizlūguši; tāpat ar šo programmu iespējams iestatīt atgādinājumus.

Visus tekstus var filtrēt, kārtot, meklēt, tādējādi liela tekstu masīva pārvaldība padarīta vienkārša un pārskatāma. Tekstus, aizlūgumu grupas un arī aizlūgumu vajadzības iespējams pievienot jebkurā valodā.

Lūgšanas lasīšanas veids ir īpaši piemērots tādu lūgšanu skaitīšanai kā Rožukronis. Meditācijas teksts vienmēr ir priekšā, bet atkārtojamais teksts mainās, nospiežot pogu vai pārvelkot ar pirkstu pa ekrānu. Ekrānā redzama progresa josla, kura norāda uz to, cik daudz no lūgšanas jau ir izpildīts un cik vēl ir atlicis. Lūgšanu teksti ir izkārtoti tā, lai lietotājam nav jāatgriežas uz sākumu vai jāmeklē teksts citur, kā tas bieži vien jādara lūgšanu grāmatās, bet var vienkārši lasīt, pakāpeniski šķirot uz priekšu.

Papildu informācija par aplikāciju: pieejama šeit. Savukārt nepilnu piecu minūšu video, kurā atainotas aplikācijas galvenās funkcijas, iespējams apskatīt šeit

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti