Madonas katoļu draudze ceļā uz pilsētas 90 gadu jubileju

4. jūnijā Madonas pilsēta svinēs 90. jubileju, un Madonas katoļu draudze svētkus sākusi gaidīt jau 90 dienas pirms lielā notikuma, tas ir, 6. martā, piedāvājot pilsētas iedzīvotājiem vairākas garīgas aktivitātes, kas ir veltījums pilsētai un tās iedzīvotājiem. Par gaidīšanas svētku logo ir izvēlēts kronis, ko veido cilvēku attēli un trīs MMM burti. “Tas simboliski norāda uz to, ka Mēs gaidām ne tikai Madonas 90. jubileju, bet arī Vissvētākās Jaunavas Marijas gleznas kronēšanu 2. jūnijā. Tā būs kulminācija visiem gatavošanās darbiem, kas ietvēra gleznas restaurāciju, draudzes ziedojumus, kroņu izgatavošanu un pasvētīšanu Romā, kā arī noslēgums pilsētas svētku gaidīšanas garīgajām aktivitātēm,” raksta Madonas draudzes ticīgie.

Garīgās aktivitātes jau ir sākušās, tomēr ikviens ir aicināts pievienoties turpmākajiem pasākumiem, kas turpināsies līdz jūnija sākumam. Madonas katoļu baznīcā un Lazdonas evaņģēliski luteriskā baznīcā deviņas svētdienas ticīgie lūgsies novennu par pilsētu un tās iedzīvotājiem. Pirmā novennas diena bija 6. marts, kurā ticīgie lūdzās par vadītājiem, atbildīgajiem un priekšniekiem, 13. marta lūgšana būs veltīta visiem iedzīvotājiem, 3. aprīļa – slimiem cilvēkiem un invalīdiem, 10. aprīļa – veciem cilvēkiem, pansionātu iemītniekiem, 24. aprīļa – pilsētas viesiem un tūristiem, 1. maija – darba devējiem, darbiniekiem un bezdarbniekiem, 8. maija – ģimenēm, 22. maija – jauniešiem un studentiem, savukārt 29. maijā notiks lūgšana par bērniem un skolēniem.

Savukārt marta, aprīļa un maija ceturtdienās notiks īpaši dievkalpojumi pilsētas un tās iedzīvotāju nodomā. Mēneša pirmajā ceturtdienā pl. 18 tā būs Svētā Mise, otrajā ceturtdienā pēc Svētās Mises notiks slavēšana, trešajā ceturtdienā notiks aizlūgumi Lūgšanu kapelā, bet ceturtajā ceturtdienā pl. 17 baznīcā notiks Rožukroņa lūgšana.

Lūgumi par Madodnu tiks ievietoti arī twitterkontā lugsimMadonai90, lai līdz svētkiem noaustu “lūgšanu paklāju” par pilsētas iedzīvotājiem, ģimenēm, jaunām idejām un plāniem, iestādēm  un citām vajadzībām. Lūgumi tiks apkopoti un nodoti Lūgšanu kapelā.

Savukārt jau Lielajā piektdienā, 25. martā, pl. 14 pilsētā notiks tradicionālais ekumeniskais Krustaceļš. Tas sāksies Lazdonas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, bet noslēgsies ar Lielās piektdienas liturģiju Madonas katoļu dievnamā.

2. jūnijā garīgā gatavošanās Madonas pilsētas svētkiem noslēgsies ar īpašo “Mēs†Marija†Madona” programmu. Tās ietvaros pl. 11Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja telpās notiks lekcija un diskusija “Garīgās vērtības sabiedrībā”, kurā piedalīsies arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs un citi garīgās un akadēmiskās jomas pārstāvji. Savukārt pl. 18 notiks Madonas katoļu baznīcas svētgleznas “Vissvētākā Jaunava Marija – Kristīgo Palīdzība” kronēšanas Svētā Mise, kuras laikā Zbigņevs Stankevičs dalīs Iestiprināšanas sakramentu.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti