Now Reading
Notiesātās Iļģuciema cietumā nodarbībās gūst prasmes dzīvei pēc ieslodzījuma

Notiesātās Iļģuciema cietumā nodarbībās gūst prasmes dzīvei pēc ieslodzījuma

Ar Rīgas domes Kultūras, izglītības un sporta departamenta finansiālu atbalstu no 1. marta līdz 30. jūnijam Iļģuciema cietumā esošajām sievietēm būs iespēja attīstīt savus mākslas talantus, kā arī apmeklēt imidža psiholoģijas nodarbības. Projektu īsteno biedrība “Iļģuciema sievietes”, un projekta vadītāja un brīvprātīgā cietuma kalpotāja Daina Strelēvica uzsver, ka mākslas nodarbības jau līdz šim devušas pozitīvu rezultātu, savukārt imidža psiholoģijas iepazīšana palīdzēs sievietēm pēc atbrīvošanas iekļauties sabiedrībā.

Imidža psiholoģijas nodarbības 15 līdz 20 ieslodzītajām vada “Agritas skaistuma studijas” vadītāja Agrita Grosbarte, kurai jau ir izveidojušās iemaņas darbā ar notiesātajām iepriekšējos projektos. Nodarbībās sievietes apgūst praktiskus padomus un mācās izkopt savu stāju, ārējo izskatu, koriģēt uzvedību, radīt labu priekšstatu, stiprināt pārliecību par sevi un motivēt sevi uz mērķtiecīgu sevis pieteikšanu darba tirgū. D. Strelēvica uzskata, ka šādas nodarbības būs lieliska sagatavošanās dzīvei pēc ieslodzījuma, kad ne tikai jāiekļaujas sabiedrībā, bet jāsāk komunicēt ar sen nesatiktiem ģimenes locekļiem un svešiem cilvēkiem. Tāpat nodarbību mērķis ir sagatavot sievietes piedāvāt savas prasmes un spējas darba tirgū.

Ar vairākgadīgu pozitīvu praksi cietumā turpinās mākslas terapijas nodarbības. Tās ir dekupažas nodarbības, kuras vada radošā inovāciju izglītības centra „Ideja” pasniedzēja Olga Pekarska. Šajā grupā nodarbojas 16-18 sievietes. Nodarbību laikā plānots darināt rotaslietas, krūzītes, apsveikumu kartītes u.c. priekšmetus ar „pogas” tēmu, atbalstot fonda “Ziedot.lv” jaundibināto bērnu rehabilitācijas centru „Poga”. Darinājumi īpašā tikšanās reizē maijā vai jūnijā tiks nodoti fonda vajadzībām. Notiesātās ir ļoti iemīļojušas dekupāžas nodarbības, jo šīs nodarbes mazina katras dalībnieces un līdz ar to visa cietuma psiholoģisko spriedzi. Sadarbība ar fondu “Ziedot.lv” motivē notiesātās darboties sabiedrības labā, ceļ viņu pašapziņu, jo viņas jūtas noderīgas, kā arī ceļ viņu vērtību sabiedrības acīs, uzsver D. Strelēvica.

Projekta ietvaros mākslinieces Magones Boleiko vadībā notiek veidošanas, krāsu un formu apguves nodarbības cietuma Mātes un bērnu nodaļā, kur patlaban uzturas astoņas mātes ar deviņiem 1 līdz 4 gadus veciem mazuļiem. Tāpat nodaļu apmeklē brīvprātīgā pirmsskolas vecuma bērnu skolotāja Liene Liepiņa, kas piemeklē nepieciešamo vispārējās attīstības programmu bērniem un sniegs padomus bērnu mātēm, kā palīdzēt saviem mazuļiem garīgi, intelektuāli un fiziski attīstīties, lai pēc mammu atbrīvošanas bērni veiksmīgāk iekļautos pirmsskolas audzināšanas iestādēs.

LRKB IC

Scroll To Top