Now Reading
Otrā intervija ciklā “Sarunas” ar bērnu un jauniešu dienas centra “Arken” vadītāju Ilonu Kviesīti

Otrā intervija ciklā “Sarunas” ar bērnu un jauniešu dienas centra “Arken” vadītāju Ilonu Kviesīti

Katoļu mediju centrs jau aizvadītajā gadā ir aizsācis ciklu “Sarunas”, kura mērķis ir video formātā iepazīstināt skatītājus ar aktuālām tēmām, dažādu jomu speciālistiem un cilvēkiem, kas ar savu ieguldījumu cenšas pasauli darīt labāku. Cikla pirmā saruna bija ar Rīgas Katoļu ģimnāzijas jauno direktori Annu Jermakoviču, mēģinot izdibināt, kādas ir katoliskās izglītības priekšrocības. Savukārt otra videointervija, kas tapusi tagad, iepazīstina ar Rīgas Latgales priekšpilsētā esošo bērnu un jauniešu centru “Arken” un tā vadītāju Ilonu Kviesīti.

Kā pastāstīja Katoļu mediju centra komanda, gatavojot materiālu jaunākajai sarunai, bija vēlme pievērsties Dieva žēlsirdības gada tēmai. Tāpēc tika meklēts cilvēks, kas ne tikai stāsta par žēlsirdību, bet arī ikdienā dara žēlsirdības darbus. I. Kviesīti intervijai ieteica vairāki cilvēki, kas stāstīja par viņas nesavtīgo darbu ar bērniem un pusaudžiem.

Ilona Kviesīte jau desmit gadus palīdz un rūpējas par tā sauktajiem ielu bērniem. Viņa skaidro, ka termins “ielu bērni” nenozīmē, ka šiem bērniem nav māju. Drīzāk viņiem ir sarežģītas attiecības ģimenēs, viņu vecāki vai arī paši bērni ir kļuvuši par atkarību upuriem. Centrs “Arken” ir vieta, kur viņi var pavadīt laiku siltumā, kopā ar citiem vienaudžiem spēlēties, dabūt siltu ēdienu un varbūt arī mainīties.

Visbiežāk bērni paši atrod centru, kā arī tie, kas jau ir aktīvi nācēji, atved līdzi citus. Ilona Kviesīte zina stāstīt pozitīvas liecības par bērniem, kas ir spējuši uzveikt atkarības, izveidot attiecības, atrast darbu. Viņa ne tikai rūpējas par centra bērniem. bet arī pati ir aizbildne narkotiku atkarībās nonākušam pusaudzim. Jautāta par to, kā viņa spēj sadalīt savu mīlestību tik daudziem, viņa atbild, ka reiz dzirdējusi vārdus – ja Dievs mīl tik daudzus, kāpēc mēs to nespējam. Šie vārdi palīdzēja iet šo ceļu un dalīties mīlestībā ar daudziem.

Patlaban centra telpās piektdienās notiek arī Jauniešu pastorālās mājas pasākumi, kuros iesaistās centra apmeklētāji.

Abos materiālos intervētājas lomā ir iejutusies Linda Ozola. Interviju ar I. Kviesīti, kā arī iepriekšējo interviju ar A. Jermakoviču ir iespēja noklausīties Katoļu mediju centra youtube.com kanālā: https://www.youtube.com/channel/UCs0H4mpgtfRYH73dEalG5-g

LRKB IC

Scroll To Top