Sirdsapziņas izmeklēšana: ģimenes dzīve

Ģimene ir sabiedrības pamatšūniņa. Diemžēl nereti tieši neveselīga ģimeniskā vide kļūst par dažādu krīžu un problēmu cēloni. Turpinot aizsākto sirdsapziņas izmeklēšanu dažādās dzīves jomās, esam lūguši starptautiskās kustības “Laulāto Tikšanās” vadītāju Ulda un Dainas Žurilo uzrakstīt desmit izplatītākos grēkus, kurus mūsdienu cilvēki pieļauj ģimenes dzīvē.

1. Aborts. Bērna nogalināšana. Kontracepcijas izmantošana laulāto seksuālajās attiecībās.

2. Laulāto neuzticība domās un/vai darbos. Nešķīstas informācijas skatīšanās masu informācijas avotos (internetā, TV, u.c.). Sievas vai vīra noslēgtība seksuālām attiecībām ar laulāto draugu, tādā veidā neapzināti pamudinot otru spert sānsoli.

3. Neiecietība ikdienā pret saviem mīļajiem – bērniem, laulāto. Ģimene ir pacietības skola.

4. Nolaidība pret saviem pienākumiem, kas attiecas uz ikdienas darbiem. Nevēlēšanās ieklausīties laulātā lūgumos un darbu atlikšana, kas otram rada diskomfortu, neapmierinātību un kļūst par nesaskaņu cēloni.

5. Ikdienas nosodījumi un pārmetumi laulātajam draugam. Ar smaidu varētu teikt: “Tev nebūs “zāģēt” savu laulāto.” Ja mēs otram nemitīgi sakām par neizdarīto un norādām uz viņa trūkumiem, tad otrs cilvēks tieši tāds arī kļūst. 

6. Nevērība pret laulāto attiecību, dialoga kopšanu. Nepietiekami veltām laiku otram, piemēram, neizbrīvējam laiku kopīgam romantiskam vakaram divatā; par maz iedziļināmies laulātā vajadzībās; par daudz mācām vai tieši otrādi – klusējam.

7. Nevērība vai nevēlēšanās teikt labo saviem tuvajiem. Ja nesakām labo, tad tā vietā nāk pamācīšana vai pārmetumi.

8. Nevēlēšanās akceptēt otra vajadzības. Piemēram, vienam no laulātajiem var būt ļoti svarīgi, lai drēbes mājā būtu novietotas to paredzētajā vietā, bet otram – svarīgi pabūt klusumā pēc darba dienas.

9. Ieslīgšana “tehnoloģiju pasaulē”. Pēc darba, aizbildinoties ar nogurumu un stresu, mūsdienu cilvēki bieži izvēlas pētīt jaunākās ziņas, atrasties sociālajos tīklos, spēlēt spēles telefonā, datorā vai pārmērīgi skatīties TV. Līdzīgi ir arī ar pārmērīga alkohola vai narkotiku lietošanu.

10. Pārāk liela atkarība no vecāku viedokļa, neņemot vērā laulātā drauga vajadzības, domas, jūtas. Vecāki ir jāmīl un jāciena, bet laulībā lēmumi jāpieņem, vienojoties ar savu laulāto draugu.

Uldis un Daina Žurilo, “Laulāto Tikšanās”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti

Cīņā pret grēku

Francisks no Sales, līdzīgi daudziem citiem svētajiem, vēlas mums sniegt uzmundrinājumu garīgajā ceļā, kurā Dievs mums neliegs savu žēlastību, ja

Lasīt vairāk »