30 dienu klusuma rekolekcijas

Klusumā ar Kristu – rekolekcijas Sarkaņos
Dzīvības Mātes rekolekciju mājā (Rēzeknes nov. Sarkaņos) no 2016. gada 30. aprīļa līdz 30. maijam varēs iziet 30 dienu klusuma rekolekcijas, kas ir pilnais Ignācija no Lojolas piedāvātais klusuma rekolekciju formāts (septiņas – astoņas dienas ir to saīsināts variants).
Rekolekcijas vadīs jezuītu tēvs Aļgimantas Gudaitis un Euharistiskā Jēzus māsa Brigita, SJE.
Ignāciskā klusuma rekolekcijas piemērotas pieaugušajiem (apm. no 18 gadiem), kam jau ir izveidojusies zināma dzīves pieredze un lietu uztvere. Jābūt gatavībai pavadīt laiku lūgšanā un klusumā, kaut arī var nebūt iepriekšējas lielas lūgšanu pieredzes. Ignāciskās rekolekcijas var nebūt piemērotas cilvēkiem ar psihiskiem traucējumiem, emocionālo nestabilitāti.
Kā norisinās ignāciskās klusuma rekolekcijas?
To laikā dalībnieki apņemas ievērot pilnīgu klusumu. Reizi dienā katrs tiekas ar savu garīgo vadītāju, pārrunā iepriekšējās dienas pieredzi un saņem norādījumus dienas lūgšanai. Parasti tie ir četri lūgšanu laiki, kad privāti tiek lasīti un pārdomāti Svēti Raksti vai citi garīgi teksti. Rekolekciju dalībnieki katru dienu kopīgi svin Svēto Misi, piedalās adorācijā. Šajā laikā pamazām norimst iekšējie trokšņi, un cilvēks nostājas savas sirds un Dieva priekšā. Nereti tas nav viegls laiks, dažādi sārņi un grūtumi arī paceļas augšup. Bet tieši tam ir domāta Dieva un pieredzējuša vadītāja palīdzība. Vietu skaits rekolekcijās ir ierobežots, lūgums pieteikties laicīgi.
Pieteikšanās un informācija: tel. 29387125 (māsa Brigita SJE).

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti