Bērnu radošā konkursa „Dievs ir žēlsirdīgs” noslēgums Skrīveros

23. aprīlī Skrīveros ar bērnu un jauniešu zīmējumu un foto izstādi noslēdzās radošais konkurss „Dievs ir žēlsirdīgs”. Konkursu organizēja Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts. Konkursā ar radošiem darbiem piedalījās katoļu, luterāņu, adventistu un metodistu draudzes, kā arī vispārizglītojošo skolu un Jūrmalas  speciālās internātpamatskolas skolēni. Radošie darbi par Dieva žēlsirdību atceļoja no Liepājas, Krāslavas, Preiļiem, Madonas, Siguldas, Olaines, Vaboles, Neretas, Pļaviņām, Aizkraukles, Jūrmalas un Rīgas.

Konkursa dalībniekus laipni uzņēma Andreja Upīša Skrīveru vidusskola un Skrīveru Vissvētākās Jaunavas Marijas – Miera Karalienes katoļu baznīca, kur Svēto Misi celebrēja priesteris Māris Ozoliņš. Uzrunājot bērnus, priesteris uzsvēra, ka Dievs savā žēlsirdībā vienmēr piedod un arī mums ir jāpiedod, jo piedošana ir žēlsirdības darbs.

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā notika konkursa dalībnieku sumināšana. Konkursā 1. vietu ieguva Liepājas Svētā Dominika katoļu draudzes bērnu oriģinālais un perfekti veiktais kopdarbs. 2. vietas balva aizceļoja uz Madonas katoļu draudzi, kas sagatavoja radošu un dzīvespriecīgu vēstījumu par Dieva žēlsirdību. Agate Pauliņa no Krāslavas Svētā Ludviga katoļu draudzes ieguva 3. vietu par interesantu un rūpīgu materiālu salikumu zīmējumā-aplikācijā „Palīdzības roka”. Veicināšanas balvas saņēma Laura Čerpakovska no Preiļu katoļu draudzes par profesionālu radošo darbu, Agnija no Olaines katoļu draudzes – par saulaināko un lielāko darbu, kā arī Metodistu Rīgas 1. draudze – par oriģinālo radošā darba risinājumu.

Bērniem bija liels prieks un gandarījums ieraudzīt savus darbus līdzās citiem darbiem izstādē. Visi darbi bija skaisti, dziļi un mīlestības pilni. Pēc konkursa dalībnieku un viņu skolotāju sumināšanas sekoja dziesmas un spēles, ko bija  sagatavojis Matiass Heins. Bērnus īpaši iepriecināja slavēšanas dziesma „ I love you, Jesus” (Es mīlu tevi, Jēzu) angļu valodā, kuru visi iemācījās izpildīt ar kustībām; tā noteikti kļuva par  lielāko hītu bērnu vidū, jo to dungojam varēja dzirdēt visu atlikušo pēcpusdienu dažādās skolas vietās.  

Kāds no vismazākajiem dalībniekiem, paužot savas izjūtas pēc pasākuma, mammai uzdeva jautājumu: „Mammu, kad mēs atkal brauksim uz mazo baznīciņu?” (Skrīveru katoļu baznīca ir salīdzinoša maza ēka – aut. piez.) un skolu”. Tas nozīmē, ka pasākums bija izdevies.

Paldies visiem, kas piedalījās  un pielika savu roku konkursa, izstādes un pasākuma organizēšanā. Paldies par kopā būšanu!

Bērnu darbu izstāde būs vērojama arī Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku priekšvakarā, 14. augustā, Aglonā. Līdzās izstādei dienas garumā notiks arī īpašas katehēzes bērniem par tēmu „Dievs ir žēlsirdīgs”.

Projektu finansiāli atbalsta “Bonifatiuswerk”.

Fotogrāfijās var apskatīt pasākuma norisi, kā arī apskatīt konkursa uzvarētāja, otrās un trešās vietas ieguvēju darbus, kā arī speciālās un veicināšanas balvas saņēmēju darbus. 

Lolita Ērgle; Aija Avotiņa

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti