Jauns priesteris Rēzeknes-Aglonas diecēzē

17. aprīlī Rēzeknes Jēzus sirds katedrālē Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis par priesteri ordinēja diakonu Filipu Davidoviču, kurš nāk no Polijas, Ļubļinas, bet pēdējos sešus gadus ir saistīts ar Latviju.

V.E. bīskaps J. Bulis sprediķī motivēja jauno priesteri nemitīgi rūpēties par garīgo izaugsmi. Viņš teica: „Varētu teikt, ka mums ir priecīga šī diena. Bet jāsaka, ka, iesvētot par priesteri, ejams ļoti tāls un grūts ceļš. Un te vajag daudz spēka un izturības. Bieži vien prieku ir jāiegūst nopietnā lūgšanā uz Dievu, lūdzot Viņa palīdzību, svētību, lai izturētu tai cīņā, ko uzņemas priesteris. Lai varētu izturēt labajā, mums ir jāpazīst Jēzus, jālasa Svētie Raksti, jāmeditē, jālūdzas, dievbijīgi jācelebrē Svētā Mise un katru dienu jārūpējas par savu garīgo izaugsmi. Tas ir jādara nepārtraukti. Tad priesteris spēs izturēt šajā izvēlē, šajā paaicinājumā, ko Dievs ir devis.” Tāpat bīskaps sprediķī atzina, ka bieži tiesājam cilvēkus, bet aizmirstam, ka tikai Jēzus kā labais gans pazīst mūs, zina mūsu pagātni un nākotni un kas mums ir vajadzīgs.

Uz svinīgo brīdi bija ieradusies plaša delegācija no Sanktpēterburgas Garīgā semināra, kur jaunais priesteris pirms nepilna gada ieguva teoloģijas bakalaura grādu Laterāna Pontifikālajā universitātē. Uzrunājot rektoru un profesorus, bīskaps J. Bulis akcentēja garīgās saites, kas pastāv starp Latgali un Sanktpēterburgu, piemēja arī katoļu priesteri Franci Trasunu un citus izcilus Latgales dēlus, kas izglītību ieguva tieši tur.

Ordinācijas dievkalpojumā piedalījās arī vairāki priesteri no Rēzeknes Aglonas diecēzes un Rīgas arhidiecēzes.

Primīcijas dievkalpojumu (pirmo Svēto Misi) jaunais priesteris svinēs 1. maijā pl.10 Ogres Sv. Meinarda draudzē. Savu kalpojumu viņš veiks Rēzeknes-Aglonas diecēzē. 

LRKB IC, foto: Baiba Motivāne, Aleksandrs Lisenkovs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti