Latgales jaunieši pulcēsies uz lūgšanu nakti Aglonas bazilikā

Jau rīt, 29. aprīlī, Aglonas bazilikā notiks lūgšanu nakts, kuras norisē iesaistījušies jaunieši no dažādām Rēzeknes-Aglonas diecēzes draudzēm, aicinot ikvienu piedalīties kopīgās lūgšanās, dziesmās, pārdomās un savstarpējā sadraudzībā.

Lūgšanu nakts sāksies ar vakara Svēto Misi pl. 19, pēc tam no pl. 20 paredzētas vakariņas un lekcija “Kas ir adorācija?”, kuru vadīs Aglonas draudzes vikārs Juris Skutels. Pēc tam jaunieši adorāciju plāno sākt ar lūgšanu “Gaismas ceļš”. Viņi pulcēsies pie bazilikas kora skolas ēkas, aizdegs sveces un lāpas, un dosies Gaismas ceļā pa sakrālo laukumu. Pēc tam Vissvētākā Sakramenta adorāciju vadīs jaunieši no Aglonas, Krāslavas un Daugavpils sadarbībā ar priesteriem un klosterļaudīm. Plānots, ka katras draudzes jaunieši vadīs lūgšanu, dziesmas un meditācijas vienu līdz divas stundas. Notiks arī tējas un sadraudzības pauzes. Savukārt rīta cēlienā plānotas pateicības lūgšanas, laudes un Svētā Mise.

Aglonas bazilikā Lūgšanu nakts tiek rīkota, lai nodrošinātu nepārtrauktu Vissvētākā Sakramenta adorāciju, iepazīstinātu ticīgos ar dažādām lūgšanu formām un padziļinātu izpratni par pielūgsmi (adorāciju) un veidotu vidi savstarpējai sadraudzībai. Kā pastāstīja J. Skutels, pēdējā laikā mazāk cilvēku ir gatavi organizēt nakts adorāciju bazilikā, tāpēc radās doma, ka dažreiz arī vietējo draudžu jaunieši varētu uzņemties šo iniciatīvu. Un šī ir jau otrā viņu organizētā lūgšana.

Priesteris J. Skutels sacīja, ka, lai arī tā tas nebija plānots, tomēr vairākiem jauniešiem tā būs iespēja labāk iepazīties pirms vasarā gaidāmā brauciena uz Pasaules Jauniešu dienām Krakovā.

Nemitīgā Vissvētākā Sakramenta adorācija Aglonā notiek jau 19 gadus. Uz Aglonu dodas ticīgie no dažādām Latvijas draudzēm – gan individuāli, gan nelielās un organizētās grupās. Uz adorāciju Aglonas bazilikā ir aicināts ikviens ticīgais. Ir iespēja pieteikties arī uz konkrētu laiku, zvanot Svetlanai Rudzītei pa tālruni: 27 833 482.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti