Now Reading
Rīgas Grieķu katoļi aicina uz īpašu lūgšanu pie Nemitīgās palīdzības Dievmātes ikonas

Rīgas Grieķu katoļi aicina uz īpašu lūgšanu pie Nemitīgās palīdzības Dievmātes ikonas

Daudziem ticīgajiem ir pazīstama Nemitīgās palīdzības Dievmātes ikona, pie kuras lūdzas Jēzu un godina Dievmāti, taču tikai nedaudzi zina, ka Rīgā, Sāpju Dievmātes baznīcas sānu kapelā aiz altāra atrodas šīs ikonas kopija, kas pirms 127 gadiem speciāli tika atvesta no Romas.   

Kādreiz Antiohijā atradās Dievmātes ikonas oriģināls, kuras autors, kā tiek uzskatīts, bija svētais Lūkass. 5. gadsimtā ikonu pārveda uz Konstantinopoli, savukārt 1496. gadā tā nokļuva Romā. 1866. gadā pāvests Pijs IX nodeva Nemitīgās palīdzības Dievmātes ikonu redemptoristu klosterbrāļiem, uzdodot viņiem darīt to pazīstamu visā pasaulē. Kopš tā brīža redemptoristu ordenis īsteno pāvesta misiju popularizēt šo ikonu, un Dievmāte caur šo ikonu un tās kopijām ir darījusi neskaitāmus brīnumus.

1991. gadā svētais Jānis Pāvils II apmeklēja Sv. Alfona baznīcu Romā, kur lūdzās brīnumdarītājas Nemitīgās palīdzības Dievmātes ikonas priekšā, sakot arī šādus vārdus: “Vēlos pateikties Nemitīgās palīdzības Dievmātei par nemitīgo palīdzību, ko vienmēr gūstu no viņas dzīves grūtajos brīžos. No sirds dodu svētību visiem, kas ticībā un paļāvībā godina Nemitīgās palīdzības Dievmāti.” No šīs ikonas Dievmāte raugās tieši uz mums un ir gatava uzklausīt mūsu lūgumus. Viņa ir arī gatava pasniegt mums savu roku, līdzīgi kā sniedz to savam Dēlam Jēzum.

Aicinām vienoties aizlūgumā Dievmātei šīs ikonas priekšā Sāpju Dievmātes baznīcas sānu kapelā otrdien, 26. aprīlī, pl. 18. Šī ir diena, kad visā pasaulē pēc pāvesta un redemptoristu brāļu iniciatīvas atzīmē 150 gadus kopš brīža, kad pasaule sāka plašāk iepazīt Nemitīgās palīdzības Dievmātes ikonu.

Romans Sapužaks,
Ukrainas Grieķu katoļu Baznīcas Rīgas Mūsu Kunga Jēzus Kristus Apskaidrošanas draudzes prāvests 

Scroll To Top