Now Reading
Šogad kultūras notikumā “Baznīcu nakts” piedalīsies 190 baznīcas

Šogad kultūras notikumā “Baznīcu nakts” piedalīsies 190 baznīcas

Kultūras notikumam “Baznīcu nakts” šogad saņemti pieteikumi no 190 baznīcām visā Latvijā. Visvairāk dalībnieku šogad būs Kurzemē – 51 baznīca, Vidzemē – 50, Zemgalē – 21, Sēlijā – 14, Latgalē – 14. Rīgā un tās apkaimē atvērtas būs 40 baznīcas. Notikums šogad norisināsies 10. jūnija vakarā laikā no pl. 18. Ar dalībniekiem aicinām iepazīties www.baznicunakts.lv interaktīvajā kartē.

Paredzams, ka arī šī gada „Baznīcu nakts” programmas būs radošas, muzikālas un sirsnīgas. Jau tagad dalību apstiprinājuši vairāki Latvijā labi zināmi mākslinieki, solisti un kori. Minot tikai dažus no viņiem, mūziķis Goran Gora, ģitārists Kaspars Zemītis, Liepājas mūzikas skolas Bigbends, kamerkoris “Austrums”, vokālā grupa “Anima Solla”, jauniešu koris “Balsis”, saksofonists Artis Gāga un citi.

„Baznīcu nakts” programmā būs iekļautas arī ekumeniski vienojošas iniciatīvas – baznīcu zvanu skaņas pl. 18, kopīga Tēvreizes lūgšana pl. 21 visās baznīcās un Tezē lūgšanas jeb lūgšanas ar Tezē dziesmām. Baznīcu nakts norises dienā būs 200 dienas līdz 28. decembrim, kad Rīgā sāksies Tezē Eiropas tikšanās “Taize Rīga 2016”. Baznīcu draudzes arī aicinātas savos dievnamos izkārt Latvijas karogus un noturēt aizlūgumus par Latvijas tautu un valsts ceļu uz simtgadi.

„Baznīcu nakts” svinīgā atklāšana notiks Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā pl. 18.

„Baznīcu nakts” 10. jūnijā kristīgo baznīcu draudžu dievnamos notiks arī citās Eiropas valstīs – Austrijā, Čehijā, Slovākijā un Igaunijā.

Pērn „Baznīcu naktī” kopumā piedalījās 145 baznīcas visā Latvijā, pulcējot vairāk nekā 30 000 apmeklētāju. Baznīcu nakts laikā bija iespēja atklāt dievnamus citādāk – klausīties koncertus, apskatīt baznīcu mākslas vērtības, uzkavēties lūgšanā un uzzināt vairāk par draudzi sarunās ar draudzes cilvēkiem.

Inese Knipše

„Baznīcu nakts” komanda

Scroll To Top