Now Reading
Žēlsirdības kalendāra vajadzības šogad aktīvi atbalstītas

Žēlsirdības kalendāra vajadzības šogad aktīvi atbalstītas

Gavēņa laikā katolis.lv sadarbībā ar labdarības organizāciju “Caritas Latvija” piedāvāja Žēlsirdības kalendāru 40 Lielā gavēņa dienām. Tā mērķis bija aicināt pārdomāt žēlsirdības tēmu un praktiski iesaistīties žēlsirdības darbu veikšanā. Paldies visiem, kas dalījās pārdomās par to, kāpēc būt žēlsirdīgam, svētā Ignācija no Lojolas sekotājiem, kas piedāvāja ikdienas apceres, kā arī tiem, kas sekoja kalendāra aktivitātēm un palīdzēja labu darbu īstenošanā.

Katolis.lv pārstāvji informē, ka Žēlsirdības kalendāra aplikāciju kopumā lejuplādējuši 733 lietotāji. Vidēji dienā kalendārs atvērts no 150 līdz 400 reizes. Savukārt interneta vidē to dienā skatījās vidēji 500 cilvēki. Gavēņa laikam noslēdzoties, saņemtas arī divas pateicības par kalendāru. Inita rakstīja, ka kalendārs “katru rītu iedvesmoja un lika aizdomāties par katram no mums ļoti tuvām lietām, kuras ikdienas skrējienā nepamanām. Kalendārs iedvesmoja, atbildēja uz jautājumiem un palīdzēja ieskatīties dvēselē”.

Savukārt Martas skatījumā, pateicoties Žēlsirdības kalendāra aplikācijai, radās lieliska iespēja darīt labus darbus ar konkrētu mērķi. Viņa kalendāru ieteica arī citiem un būtu priecīga, ja šāda iespēja aplikācijas formā būtu arī citreiz.

Kā informē “Caritas Latvija”, dažādām Žēlsirdības kalendārā iekļautajām vajadzībām tika veikti 223 mērķziedojumi, “Caritas” kontā saziedojot 2050,29 eiro. Turklāt 30 ziedotāji kalendāra vajadzības atbalstīja vairāk nekā vienu reizi. “Caritas Latvija” pārstāvji arī pastāstīja, ka daži cilvēki ziedojuši nevis naudu, bet konkrētas mantas, piemēram, dīvānu daudzbērnu ģimenei Dreiliņos, radioaparātu kundzei Mazsalacā, bērnu ratiņus Madonā un Jūlijai Rīgā, kā arī bērnu gultiņu Jūlijas jaunākajam bērnam. Tāpat arī ir sagādāti lietoti ledusskapji gan ģimenei Jēkabpilī, gan vientuļajam tēvam Kurzemē.

Jau gavēņa laikā no saziedotajiem līdzekļiem tika iegādātas malkas briketes visam gadam 200 eiro vērtībā piecu bērnu tētim Kuldīgā. Tāpat Baibas daudzbērnu ģimene Dreiliņos ir saņēmusi sienas krāsas un jaunu linoleju, un šobrīd noris dzīvokļa remonts. Ir iegādāti arī asinsspiediena mērītāji diviem vientuļajiem pensionāriem Cēsīs par 85 eiro.

“Caritas Latvija” pārstāve Anna Eižvērtiņa uzskata, ka ziedotāju atsaucība bija ļoti augsta, tāpēc būs iespēja nodrošināt visas materiālās vajadzības, kas bija iekļautas kalendārā, nedaudz izmantojot arī “Caritas Latvija” saņemtos mērķziedojumus ģimenēm. Šobrīd noris ziedojumu apkopošana un izdale sadarbībā ar draudžu “Caritas” darba koordinatoriem.

“Caritas Latvija” pateicas visiem ziedotājiem, kā arī tiem, kas atbalsta ar lūgšanu, un informē, ka organizācijas mājaslapā www.caritas.lv laika gaitā būs pieejamas arī fotogrāfijas no ziedojumu saņēmējiem. Savukārt šo ziņu papildina zīmējums, kura autors ir kāds no bērniem no piecu bērnu ģimenes Kuldīgā, kas lūdza ziedojumu brikešu iegādei. Ikvienam ir iespēja praktiski palīdzēt arī turpmāk, izmantojot “Caritas Latvija” administrēto praktisko lietu apmaiņas portālu www.draudzedraudzei.lv.

LRKB IC

Scroll To Top