Mariatonā Latvijas “Radio Marija” klausītāji atbalstīs radio tapšanu Baltkrievijā

“Palīdzēsim Marijai palīdzēt mums” – ar šādu devīzi jau ceturto gadu “Radio Marija” pasaules ģimene organizēs Mariatonu (Mariathon), kura laikā tiks vākti ziedojumi dažādu ar radio saistītu projektu atbalstam. Šogad pirmo reizi akcijā piedalīsies arī “Radio Marija Latvija”. Pirms diviem gadiem šajā akcijā līdzekļi tika vākti “Radio Marija Latvija” izveidei.

Kā pastāstīja “Radio Marija Latvija” programmu direktors priesteris Pēteris Skudra, Mariatona aizsākumi meklējami Dienvidamerikā, kur šādu akciju rīkoja viena no raidstacijām. Vēlāk šo tradīciju pārņēma radio pasaules ģimene. Šogad akcija notiks no trešdienas, 11. maija, līdz piektdienai, 13. maijam. Tās laikā Latvijā tiks vākti līdzekļi “Radio Marija Baltkrievija” studijas iekārtošanai.

P. Skudra paskaidroja, ka kopumā viena Mariatona laikā visā pasaulē tiek vākti līdzekļi desmit projektiem. Piemēram, tiek vākti līdzekļi radio aparātu iegādei bēgļiem Ruandā, lai viņi ar “Radio Marija” starpniecību gūtu arī garīgu atbalstu. Vēl citai valstij tiek vākti līdzekļi, lai iegādātos radio aparātus cietumniekiem, izpostītas radio stacijas atjaunošanai utt.

Radio programmu vadītājs norādīja, ka Latvijas “Radio Marija” komanda varējusi izvēlēties, kuru projektu izvēlēties. Viņš sacīja, ka sākotnēji piedāvājis izvēlēties projektu Ruandā vai Baltkrievijā, jo abām valstīm ir personiska saistība ar Latviju. Ruandā Svētā Krēsla diplomātiskajā korpusā darbojas priesteris no Latvijas Antons Prikulis, savukārt Baltkrievija ir ne tikai mūsu kaimiņvalsts, bet tur kalpojis godināmais bīskaps Boļeslavs Sloskāns.

Mariatona laikā radio ēterā būs īpaša programma, kas turpināsies piektdienas vakarā ar lūgšanu nakti un noslēgsies sestdien no rīta ar Svēto Misi. Programmas laikā būs arī laiks, kad visā pasaulē visi “Radio Marija” raidītāji pārraidīs vienu notikumu. Paredzēts arī laiks vienotam “Radio Marija Eiropa” notikumam. Visdrīzāk tas būs Dieva žēlsirdības kronītis, kas tiks translēts no Viļņas.

Mariatona ietvaros P. Skudra aicina radio klausītājus nākt uz radio O. Vācieša ielā 6 un tiešajā ēterā pastāstīt savu liecību par to, kāpēc klausās radio. Uz radio varēs arī zvanīt un pastāstīt par saņemtajām žēlastībām, pateicoties radio. Savukārt, lai materiāli atbalstītu “Radio Marija” izveidi Baltkrievijā, klausītāji aicināti zvanīt uz ziedojumu tālruni 90006769. Visi šajās trijās dienās saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Baltkrievijas radio izveidei.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti