Tagad lasi
Rīgas arhidiecēzē par priesteri iesvētīts Elvis Rudovičs

Rīgas arhidiecēzē par priesteri iesvētīts Elvis Rudovičs

4. jūnijā Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē Priesterības sakramentu no Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča rokam saņēma diakons Elvis Rudovičs. Tā kā pēdējos trīsarpus gadus viņš studēja Elkas Garīgajā seminārā (Polijā), tad Latvijas ticīgajiem viņš ir mazāk pazīstams. Jau tagad ir zināms, ka jaunais priesteris turpmāk kalpos kā vikārs Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudzē.

Elvis Rudovičs ir dzimis 1986. gadā Rīgā. Kristības sakramentu saņēmis 2000. gada Grendzē, kur iedvesmojošu liecību viņam sniedza ticības mācības skolotāja un prāvests. Vērojot priestera Staņislava Bojaruna (1929-2009) pazemību, labsirdību, vienkāršību, gudrību, cieņpilno attieksmi pret cilvēkiem, Elvis, būdams 13 gadus vecs pusaudzis, vēlējās kļūt tāds kā viņš, un pirmo reizi iedomājās par priesterību kā savu dzīves ceļu.

Kad Elvim bija 16 gadi, nomira viņa mamma un sākās grūti laiki. „Vajadzēja cīnīties, lai izdzīvotu. Vidusskolas laikā es mācījos un strādāju. Tieši šajā laikā es Baznīcai pietuvojos vēl vairāk.” 2007. gadā viņš pabeidza Rīgas 9. vakara maiņu vidusskolu un uzreiz iestājās Rīgas Garīgajā seminārā. Pēc 1. kursa pabeigšanas tomēr paņēma akadēmisko gadu. Dzīvoja Rīgā un strādāja „Rīgas Satiksmē” par kontrolieri. Šo gadu Elvis raksturo ar vārdiem: „Ļoti interesanta un vērtīga pieredze darbā ar cilvēkiem.”

Pēc tam Elvis iestājās mariāņu kongregācijā, kur formācijā pavadīja pusotru gadu. Tur viņš saprata, ka tomēr vēlas atgriezties Rīgas Garīgajā seminārā. „Rīgā nomācījos līdz 3. kursa II semestrim, kad no V. E. Rīgas arhibīskapa – metropolīta Zbigņeva Stankeviča puses nāca piedāvājums studēt Elkas Garīgajā seminārā. Bez sevišķas svārstīšanās piekritu. Studijas Elkas Garīgajā seminārā šogad pabeidzu ar veiksmīgi noliktiem eksāmeniem un visaugstāko vērtējumu par maģistra darbu. Elkā pavadītais laiks priesteriskās formācijas ziņā man bija ļoti auglīgs. Kopā mans ceļš uz priesterību ilga deviņus gadus. Esmu pateicīgs Dievam, ka tas bija tieši tāds un tik ilgs. Pateicos ikvienam cilvēkam, ko savā ceļā uz priesterību esmu saticis. Arī tiem, kas varbūt traucēja to sasniegt,” saka Elvis. Viņš piemin vēl vairākus garīdzniekus, kas ir stiprinājuši viņa aicinājumu uz priesterību: Andri Blūmu, Edvardu Pavlovski, jau mūžībā esošo Artūru Krištapoviču. Akcentē arī draudzību ar semināristiem.

Uz ordinācijas svētkiem Jēkaba katedrālē bija ieradies arī Elkas Garīgā semināra rektors pr. Antonijs Skovroņskis, semināra garīgais tēvs pr. Staņislavs Juzviaks un jaunā priestera garīgais tēvs pr. Kšištofs Pahuckis. Tāpat pieci no astoņiem Elvja Rudoviča kursa biedriem, kas priesterības svētības saņēma pirms mēneša Elkā, un liels pulks semināristu, kas skaisti kuplināja dievkalpojuma liturģiju.

Arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs ordinācijas dievkalpojuma sprediķī Elvi brīdināja, ka dzīve nebūs rozēm klāta. Ja vēlēsies kalpot Dievam, tad būs arī pārbaudījumi. Viņš aicināja jauno priesteri veidot pastāvīgu dialogu ar Dievu un būt vienmēr gatavam paklausīt Viņam. „Ja šāds dialogs iztrūkst, tad izaugsme priestera dzīvē apstājas,” teica arhibīskaps.

5. jūnijā Salaspils baznīcā Elvis Rudovičs svinēja primīcijas Svēto Misi. Dievkalpojuma laikā klātesošos uzrunāja Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudzes prāvests Andris Kravalis, kas citēja mātes Terēzes vārdus: „Dievs vēlas, lai priesteri ir svēti.” „Kur smelties Dieva mīlestības spēkus? Euharistijas svinības ir priestera svētuma avots,” atzina A. Kravalis.  

LRKB IC

<