Now Reading
Par svētīgo tiks pasludināts Dzīvības Mātes sekulārinstitūta dibinātājs tēvs Marija Eugēnijs no Bērna Jēzus

Par svētīgo tiks pasludināts Dzīvības Mātes sekulārinstitūta dibinātājs tēvs Marija Eugēnijs no Bērna Jēzus

Sestdien, 19. novembrī, Francijas pilsētā Aviņjonā par svētīgo tiks pasludināts karmelītu tēvs Marija Eugēnijs no Bērna Jēzus. Pasākuma tiešraidei varēs sekot arī Latvijā. Tā būs skatāma www.ktotv.com no plkst. 12 pēc Latvijas laika. 

Tēvs Marija Eugēnijs 1932. gadā dibināja Dzīvības Mātes sekulārinstitūtu. Šī institūta priesteri darbojas arī Latvijā.

Tēvs Marija Eugēnijs – īstajā vārdā Anrī Grialū – dzimis 1894. gada 2. decembrī Averonā, Francijā.  Jau agrā bērnībā viņam nācās piedzīvot dzīves skarbumu, jo tēvs agri nomira un mātei bija jāuztur pieci bērni. Vienpadsmit gadu vecumā Anrī devās uz Itāliju, Sūzas pilsētu, kur Svētā Gara kongregācijas tēvi bez atlīdzības zēniem sniedza izglītību un gatavoja priesterībai. Atgriežoties mājās, zēns iestājās mazajā seminārā savā diecēzē, bet pēc tam seminārā Rodēzā. Pirmā pasaules kara laikā visi semināristi tika mobilizēti armijā, pēc tam Anrī studijas turpināja. 1922.?gada 4.?februārī  viņš tika ordinēts par priesteri, bet šī paša gada 24.?februārī iestājās karmelītu ordenī. 

Jau formācijas laikā jaunajam karmelītam radās pārliecība par to, ka viņam ir uzticēta kāda misija. 1928.?gadā tēvs Marija Eugēnijs tika norīkots pildīt Ptikastelē klostera priora pienākumus, kur 1929.?gadā iepazinās ar Mariju Pilu un viņas draudzenēm, kuras bija ieradušās lūgt padomu par savu garīgā aicinājuma ceļu. Jaunās sievietes vēlējās sevi veltīt Dievam, turpinot ikdienas dzīvi un profesionālo darbību pasaulē. Tā dzima jauna kopiena, kas piederīga Karmela garīgajai ģimenei, – Dzīvības Mātes sekulārinstitūts. Jaunās kopienas garīguma centrā bija diendienā praktizēta iekšējā lūgšana un laiks vienatnei.

No 1932. līdz 1936.?gadam Anrī Grialū bija klostera priors Ažānā, pēc tam – Montekarlo. 1937.?gadā viņš tika ievēlēts ordeņa Ģenerālajā padomē, tāpēc devās uz Romu. Pēc tam tēvs Marija Eugēnijs atgriezās Francijā un līdz 1946.?gadam nesavtīgi strādāja, lai sniegtu atbalstu karmelītu klosteriem, tajā pašā laikā vadot jaundibināto sekulārinstitūtu. 1947.?gadā viņš aizsūtīja uz Romu lūgumu oficiāli apstiprināt jauno kopienu. Togad viņš pirmo reizi tikās ar jau­niešiem, kuri 1963.?gadā izveidoja institūta vīriešu nozarojumu. No 1955.?gadā viņš veica provinces priekšnieka pienākumus. Šajā laikā viņš apmeklēja Karmela ordeņa ģimenes Saigonā, Bombejā, Honkongā, Meksikā, Filipīnās un Kanādā. 1962.?gadā Dzīvības Mātes institūts saņēma pāvesta apstiprinājumu.

Tēvs Marija Eugēnijs ir sarakstījis garīgās dzīves teoloģijas apkopojumu “Es gribu redzēt Dievu”, kurā ietverta Karmela mācības sintēze. Grāmatā iekļauta arī tās autora kontemplatīvās dzīves un apustuliskā darba pieredze. Tā ir iznākusi vairāk nekā divdesmit valodās un piedzīvojusi daudzus atkārtotus izdevumus. Latviešu valodā iznākušas divas tēva Marijas Eugēnija grāmatas: “Svētā Gara iedvesmā” un “Jēzus Lieldienu noslēpuma apcere”.

Dievs viņu aicināja pie sevis 1967. gada 27. martā, Lieldienu pirmdienā, kad tiek svinēti Marijas, Dzīvības Mātes, svētki. Baznīca 1985.?gadā Aviņonas diecēzē uzsāka viņa beatifikācijas procesu, un 2011.?gada 19.?decembrī pāvests Benedikts?XVI atzina tēva Marijas Eugēnija tikumu varonību un pasludināja viņu par godināmo.

LRKB IC

Scroll To Top