Tagad lasi
Uz Jauniešu dienām Panamā sāk gatavoties arī Latvijā

Uz Jauniešu dienām Panamā sāk gatavoties arī Latvijā

Līdz nākamajām Pasaules Jauniešu dienām, kas šoreiz notiks Panamā, Dienvidamerikā, atlicis nedaudz mazāk nekā gads, jo, lai cik tas šķistu neierasti, šoreiz pasākums notiks ziemā no 2019. gada 22. līdz 27. janvārim. Plānots, ka uz Jauniešu dienām varētu braukt aptuveni 75 jaunieši no mūsu valsts. Tādu mērķi ir uzstādījusi darba grupa, kas izveidota, lai palīdzētu pēc iespējas vairāk jauniešiem šo iespēju piedāvāt. Par to pastāstīja viens no grupas atbildīgajiem priesteris Pēteris Skudra.

Viņš atzina, ka izaicinājums ir liels, jo vienam dalībniekam no Latvijas ir jārēķinās, kas došanās uz Panamu un dalība Jauniešu dienās izmaksās ap 1500 eiro (ap 1000 eiro avio biļete, ap 250 eiro – dalības maksa Jauniešu dienās, kā arī kabatas nauda un citi izdevumi). Viņš saprot, ka jaunietis pats visdrīzāk tādu summu samaksāt nevar, tomēr uzskata, ka vismaz 75 jaunieši aizbraukt varēs. Naudu var savākt, uzrunājot draudžu priesterus, ģimenes. Kā piemēru P. Skudra min kādu priesteri no Latvijas lauku draudzes, kurš uz Panamu vēlas iedrošināt doties un finansiāli atbalstīs divus jauniešus, apzinoties, ka jaunā paaudze ir Baznīcas nākotne un līdzekļu ieguldījums viņos ir ieguldījums Baznīcas nākotnē Latvijā un pasaulē.

“Pasaules Jauniešu dienas ir svarīgs notikums. Tajā var piedzīvot visu Baznīcu. Tāpat nav noslēpums, ka Jauniešu dienas daudziem kļūst par aicinājuma atpazīšanas vietu, kā to liecina daudzi jaunieši. Šo iemeslu dēļ gribam aizvest pat vēl vairāk jauniešu. Mēs ticam, ka tas ir iespējams,” šādu pārliecību pauž P. Skudra un aicina arī citus priesterus finansiāli atbalstīt savu draudžu jauniešus ceļā uz Panamu.

Līdz šim darba grupa ir tikusies vienu reizi un nākamā tikšanās plānota pirmdien, 12. februārī, pl. 18, O. Vācieša ielā 6, Rīgā (priesteru mājā). Darba grupai var pievienoties vēl citi brīvprātīgie, tikšanās ir atvērta. Plānots, ka tuvākajās tikšanās reizēs tiks izvēlēti diecēžu atbildīgie – tie, kas organizēs Jauniešu dienu dalībnieku sagatavošanās tikšanās savā apkaimē, kā arī iedrošinās jauniešus piedalīties, bet citus – viņus atbalstīt. Plānots, ka pieteikšanās Pasaules Jauniešu dienām Panamā turpināsies līdz šī gada augustam.

Darba grupa arī domā par palicējiem, kas uz Panamu nedosies, tāpēc paralēli Jauniešu dienām būs iespēja tikties un sekot līdzi pasākumam tepat uz vietas.

Lai gūtu papildu informāciju par Jauniešu dienām Panamā, var apmeklēt mājaslapu: www.panama2019.pa, kā arī Radio Marija Latvija arhīvā noklausīties šī gada 29. janvāra rīta katehēzi – sarunu ar pārstāvi no pasākuma organizatoriskās komandas, diakonu Pedro Guevaru Mannu: http://arhivs.rml.lv/RML_arhivs/Raidijumi/Priestera%20kateheze/2018-01/2018-01-29_Pr_9-00_PJD_Panama_Pedro__Priesterakateheze_RML.ogg. Ja rodas papildu jautājumi par sagatavošanos un došanos uz Pasaules Jauniešu dienām Panamā, var sazināties ar priesteri Pēteri Skudru, zvanot pa tālruni: 26991964.

LRKB IC

<