Aprīļa sākumā norisināsies 20. kinoforums “Un Vārds tapa filma”

Pēc Lieldienām, no 2. līdz 7. aprīlim, kinoteātrī “K. Suns” norisināsies 20. kinoforums „Un Vārds tapa filma”, kura laikā būs iespēja noskatīties astoņas filmas. To tematika ir saistīta ar ticību, pārbaudījumiem, kā arī eksistenciāliem jautājumiem, kurus cilvēks uzdod savas dzīves laikā. Pēc katra kinodarba sekos diskusija. Šogad kinoforuma laikā norisināsies arī seminārs “Dot Eiropai dvēseli”.

Kinoforumu pirmdien, 2. aprīlī, pl. 17 atklās nīderlandiešu režisora Boudevijna Kooles (Boudewijn Koole) 2017. gadā tapusī filma “Izzušana” (Verdiwijnen). Filma ir saņēmusi ekumeniskās žūrijas balvu Lībekas Ziemeļvalstu kinodienās. Filma stāsta par smagi slimu fotožurnālisti, kura dodas apciemot savu sen neredzēto māti, reiz slavenu pianisti.

Trešdien, 4. aprīlī, notiks Baltijas filmu pēcpusdiena, kuras laikā pl. 15.30 varēs noskatīties igauņu režisores Helgas Merits dokumentālo filmu “1943. gada klase” (The Class of 1943), savukārt pl. 17 – latviešu režisora Viestura Kairiša darbu “Melānijas hronika”. Vakaru pl. 19 noslēgs 1989. gadā uzņemtā kinolente “Jēzus no Monreālas” (Jesus de Montreal) par jaunu aktieri Danielu, kuru uzaicina modernizēt Jēzus ciešanu stāsta apputējušo iestudējumu.

Ceturtdien interesenti varēs noskatīties Olivjēra Pejona (Olivier Peyon) darbu “Dzīve bez manis”, kura pamatā ir stāsts par to, kā māte ar sociālā darbinieka palīdzību mēģina atgūt savu bērnu, kas, dzīvojot tālu no viņas, jau iejuties audžuģimenē. Filmas sākums pl. 18.30.

Piektdien pl. 18.30 tiks piedāvāta Mihaela Koha (Michael Koch) filma “Marija”, kas saņēmusi ekumeniskās žūrijas balvu Lokarno kinofestivālā un atklāj stāstu par kādu ukraiņu sievieti Vācijas pilsētā Dortmundē. Filma ir par Austrumeiropas sievietēm, kam jācīnās par izdzīvošanu. Marija ir gatava darīt un pat upurēt daudz, lai īstenotu savu sapni – atvērtu salonu. Savukārt sestdien, 7. aprīlī, pl. 16 būs skatāms ungāru režisora Attila Tilla (Attila Till) 2016. gadā tapušais darbs “Slepkava ratiņos” (ekumeniskās žūrijas balva Kotbusas kinofestivālā) par cilvēka spēju atrast gara spēku un savu aicinājumu, arī pavadot dzīvi ratiņkrēslā.

Kinoforumu sestdien pl. 18. 30 noslēgs amerikāņa Džona Karola Linča (John Carroll Lynch) 2017. gadā iznākusī filma “Lucky”. Arī šī lente ir saņēmusi balvu Lokarno festivālā. Kino zinātniece Anita Uzulniece norāda, ka filma tiks izrādīta, godinot izcilo aktieri Hariju Dīnu Stantonu (Harry Dean Stanton), kuram tā bija viena no pēdējām lomām pirms nāves aizvadītā gada septembrī. Filma ir par dzīves jēgas meklēšanu un garīguma atrašanu: arī uz nāves sliekšņa nav par vēlu sākt mīlēt cilvēkus.

No 3. līdz 4. aprīlim kinoforuma ietvaros turpat kinoteātrī “K. Suns” norisināsies seminārs “Dot Eiropai dvēseli”, kuru organizē kristīgā misija “Luterāņu Stunda” sadarbībā ar Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Misijas nozari. Semināra organizēšanu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un starptautiskā starpbaznīcu organizāciju “Interfilm”. Semināra mērķis ir veicināt domāšanu un viedokļu apmaiņu par attēla lomu, nozīmi un iedarbības spēku tādos procesos kā piedošana, izlīdzināšanās un mākslinieka atbildība Eiropas integrācijas kontekstā. Lai iepazītos ar semināra programmu un tajā piedalītos, jāaizpilda reģistrācijas anketa šeit.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti