fbpx
Now Reading
Gaidot Pasaules Jauniešu dienas, iepazīst Panamas kafiju

Gaidot Pasaules Jauniešu dienas, iepazīst Panamas kafiju

2. jūnijā Siguldā norisinājās Rīgas arhidiecēzes tikšanās jauniešiem, kuri vēlas ceļot uz Pasaules Jauniešu dienām Panamā nākamā gada sākumā no 22. līdz 27. janvārim vai vēl tikai domā par iespēju doties pāri okeānam uz Centrālameriku.

Tikšanās sākās ar Svēto Misi Siguldas Jēzus Sirds baznīcā, kuru celebrēja draudzes prāvests Rihards Rasnacis. Lai vairāk tuvinātu jauniešus Pasaules jauniešu dienu sajūtai, priesteris bija tērpies ornātā, kas ir kā piemiņa no Pasaules Jauniešu dienām Krakovā 2016. gadā.

Šoreiz iepazinām Pasaules Jauniešu dienu norises vietas kultūru ar “Pikniku Panamas noskaņās”. Daudziem programmas centrālais notikums bija iepazīšanās ar Panamas kafiju un tās baudīšana. To, kā negrauzdētas kafijas pupiņas nonāk līdz baudāmai, karstai kafijai, kā arī citus tehniskos aspektus atklāja eksperts un kafijas ražotnes SIA “Nilsson” īpašnieks Edgars Bondars. Pēc teorētiskā ievada sekoja īstas Panamas kafijas degustācija. Baudāmās kafijas pupiņas bija ceļojušas no Panamas un grauzdētas tepat Ieriķos, “Nilsson” kafijas ražotnē, lai sniegtu iespēju izgaršot nesen grauzdētu augstas kvalitātes kafiju.

Pēc kafijas nobaudīšanas sekoja pikniks un sadraudzība, šajā laikā tika kopīgi gatavota maltīte uz grila. Šis bija laiks brīvām sarunām un netraucētai atpūtai Siguldas baznīcas dārzā.

Kad jaunieši bija iestiprinājušies, tika piedāvāta iespēja iepazīties ar vispārīgo informāciju par braucienu uz Panamu no Latvijas un to, kas Panamā jauniešus varētu sagaidīt. Viens no svarīgākajiem punktiem bija informācija par laikapstākļiem. Tā kā Centrālamerikā ir tropisks, silts un mitrs klimats, ļoti svarīgi domāt par apģērbu, kas ir viegls un pēc iespējas vairāk nosedz ķermeni. Saules intensitāte šajā reģionā ir ļoti liela, tāpēc tādi saules aizsargkrēmi, kādi der Latvijā, Panamā nederēs. 

Pēc svarīgākās informācijas izklāstīšanas bija pienācis laiks iedziļināties tajā, uz ko aicina pāvests Francisks. Šīs katehēzes mērķis bija iedrošināt jauniešus apzināties savu identitāti un klātbūtnes svarīgumu sabiedrībā un Baznīcā. Ievadā jaunieši iepazinās ar dažādiem faktiem, kuri iegūti no Apvienoto Nāciju Organizācijas ziņojumiem par jauniešiem pasaulē. Tad šie fakti tika pārrunāti, un jaunieši izteica savas domas par tēmu jaunieši un reliģija. Pēc vispārīgā ievada bija iespēja pārdomāt trīs Svēto Rakstu fragmentus – Kalna svētības (Mt 5, 3-12), stāstu par bagāto jaunekli (Mt 19, 16-22) un vēstījumu jauniešiem no Jāņa 1. vēstules (1 Jņ 2, 13-15). Pēc tam dalībnieki iedziļinājās pāvesta Franciska vēstījumā, kurā izskanēja aicinājums veicināt pārmaiņas pasaulē, lai tā kļūtu labāka. Sekoja garas diskusijas, tostarp par jauniešu piederību Baznīcai, evaņģelizāciju, kā arī vardarbību un politisko sistēmu. Jaunieši aktīva izteicās, un arī organizatori pēc tam atzina, ka dzirdētās domas vērts ņemt vērā, lai vēl vairāk iesaistītu jauniešus Baznīcā.

Informatīvās tikšanās par Pasaules Jauniešu dienām Rīgas arhidiecēzē plānots rīkot reizi mēnesī. To mērķis ir atgādināt jauniešiem, ka šie svētki nav tikai vietā, kura izvēlēta par Pasaules Jauniešu dienu norises vietu, bet gan katrā valstī, kurā jaunieši deg par savu ticību un ir gatavi ar savu rīcību padarīt pasauli labāku.

Vikija Ikauniece

Scroll To Top