Pāvests Francisks jauniešiem: neesiet individuālisti!

Pāvests Francisks savas apustuliskās vizītes Baltijas valstīs pirmo dienu noslēdza ar tikšanos ar jauniešiem.

Aptuveni 60 000 jaunieši, bīskapi, priesteri un konsekrētās personas no Lietuvas, Latvijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Polijas un citām valstīm sestdien, 22. Septembrī, jau no plkst. 14.00 pulcējās Viļņas katedrāles laukumā, lai tiktos ar pāvestu Francisku.

Dienas garumā tika piedāvāta plaša programma ar dziesmām, dejām, lūgšanām, kas noslēdzās ar pāvesta uzrunu jauniešiem.

Sākumā pāvests ieklausījās divu jauniešu liecībās. Jauna sieviete Monika (31), kura nāk no nelabvēlīgas ģimenes, dalījās, kā ir piedzīvojusi Dieva mīlestību grēksūdzē, Euharistiskajā adorācijā un kopienā, ir spējusi pieņemt un piedot savam tēvam. Otrs bija veiksmīgs uzņēmējs Jonas (35), kurš, neskatoties uz savu autoimūno slimību, bauda dzīvi, ir patiesi laimīgs un raugās uz nākotni ar cerību. Liecības papildināja tradicionālo dziesmu dziedājumi kora izpildījumā un deju priekšnesumi.

Pāvests Francisks pateicās jauniešiem par viņu liecībām un teica: “Uztvēru to kā draugs – tā, it kā mēs sēdētu kopā kādā bārā, sarunājoties par dzīvi, malkojot alu vai maizes kvasu pēc Jaunatnes teātra izrādes.”

Pāvests mudināja jauniešus izvairīties no kārdinājuma noslēgties sevī, kļūstot savtīgi vai virspusēji ciešanu, grūtību vai īslaicīgu panākumu priekšā. Pāvests aicināja “pretoties individuālismam, kas mūs izolē, padara egocentriskus un tukšus, liekot rūpēties vien par savu tēlu un pašu labklājību”.

Svētais tēvs ieteica ikdienas grūtības pārvarēt ar lūgšanu un kalpošanu citiem. Pāvests, izmantojot salīdzinājumu no basketbola pasaules, sacīja, ka nav svarīgi, cik stiprs ir tavs pretinieks, vai tas ir Kauņas „Žalgiris” vai kāda cita komanda, bet gan tas, ka Jēzus ir mūsu pusē. “Sekošana Jēzum ir piedzīvojums, kas piešķir jēgu mūsu dzīvēm un dara mūs spējīgus iejusties kopienā. [..] dārgie jaunieši, sekošana Kristum ir tā vērta! Nebaidieties atsaukties revolūcijai, uz kuru aicina Kristus, maiguma revolūcijai!”

Pāvests mudināja jauniešus arvien virzīties uz priekšu, nebaidoties sākt no jauna, ja ir pieļāvuši kļūdu.

Pēc pāvesta uzrunas sekoja Viļņas arhibīskapa Gintaras Grušas uzruna Svētajam tēvam, kurā viņš pauda prieku un pateicību, ka pāvests atradis laiku tikties ar jauniešiem.

Pēc tam klātesošie dziedāja svētības lūgšanu par pāvestu. Tikšanās noslēdzās ar pāvesta svētību un īsu vizīti Viļņas katedrālē.

Rīt pāvests Francisks apmeklēs Kauņu, kur svinēs Misi plkst. 10.00, tiksies ar konsekrētām personām un garīdzniekiem, kā arī, atzīmējot Lietuvas holokausta piemiņas dienu, apmeklēs Kauņas geto un okupācijas muzeju bijušajā čekas ēkā.

Pr. Pēteris Skudra
Radio Marija Latvija direktors
Foto: Laima Penek, https://popieziausvizitas.lt/

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti