Sekot pāvesta vizītei būs iespējams arī tiešraidēs Latvijas medijos

Pāvesta Franciska vizītei Latvijā 24. septembrī līdzi sekot būs iespējams katram – arī neizejot no mājas. Tiešraidē pāvesta gaitas visas dienas garumā pārraidīs gan “Latvijas Radio 1”, gan LTV1. Tāpat visus notikumus varēs redzēt arī Latvijas Sabiedriskā medija portālā lsm.lv un “LMT Straumē”. Savukārt “Radio Marija Latvija” (RML) ēterā tiks translēta visa pāvesta vizīte Baltijā – sākot no ierašanās Viļņā līdz pat atvadu ceremonijai Tallinā. Klausoties RML internetā, tulkojums Svētajai Misei Aglonā būs pieejams latviešu, angļu vai krievu valodā.

“Latvijas Radio 2” un “Latvijas Radio 4” ik stundu sniegs aktuālās ar vizīti saistītās ziņas, bet “Latvijas Radio 3”, tāpat kā visi iepriekšminētie kanāli, piedāvās raidījumus ar vizītes apkopojumu.

LTV1 satura redaktore Vikija Valdmane-Rozenberga pastāstīja, ka LTV1, lsm.lv, kā arī LTV Facebook kontā tiešraidē varēs vērot visus notikumus, kuros pāvests šajā dienā piedalīsies (skat. programmu raksta beigās). Pārbraucieni “papamobilī” drošības apsvērumu dēļ filmēti netiks, taču moderatori komentēs braucienu, pa kādiem ceļiem viņš virzās un kas notiek uz ielām. Latvijas Televīzija ir paredzējusi arī divus pāvesta vizītei veltītus ziņu izlaidumus: plkst. 12.30 un plkst. 15.30. Pieslēgšanos Aglonai televīzija plānojusi no plkst. 16.00.

Vikija Valdmane-Rozenberga atzīmēja, ka katram objektam, no kurienes notiks tiešraides, ir izvēlēta sava filmēšanas grupa. Moderatori pasākumu ievadīs, bet tā laikā skaidrojumus veiks kāds no katoļu garīdzniekiem. Redaktore uzsvēra, ka pāvesta vizītes translācija televīzijai būs liels izaicinājums, jo tas Latvijai ir liels, reizē vienas dienas notikums ar piesātinātu programmu, ko līdz ar to tehniski sarežģīti nodrošināt. Tajā pašā laikā, kā viņa sacīja, darbs šī lielā notikuma parādīšanā rada gandarījuma un pacilātības sajūtu.

29. septembrī plkst. 18.20 varēs noskatīties raidījumu “Aculiecinieks”. Tas ietvers atskatu un spilgtākos brīžos par pāvesta Franciska viesošanos Latvijā. Raidījuma ietvaros būs vienreizēja iespēja vērot arī žurnālistu braucienu lidmašīnā kopā ar Svēto tēvu no Romas uz Lietuvu, Latviju un Igauniju, pēc tam atpakaļ uz Romu.

Arī “Latvijas Radio” pirmajā programmā tiks pārraidīti visi pāvesta vizītes svarīgākie momenti, kam paralēli darbosies dzīvā studija. Turklāt paredzēts bagātīgs šo tematiku dziļāk skaidrojošu raidījumu klāsts un analītiskas sarunas ar ekspertiem par tādām tēmām kā pāvesta vizītes nozīme, ārpolitika u.c.

Gatavojoties sagaidīt pāvestu, 12., 19. un 24. septembrī LR1 ēterā plkst. 18.15 ir dzirdams reliģijas nozares trīs raidījumu cikls par Svētā Krēsla vēsturi.

LR3, kas ir klasiskās mūzikas radio, 24. septembrī 15.05 un 22.30 varēs dzirdēt raidījumu “Mūzika Vatikānā”, tajā piedalīsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors Guntars Prānis un Romas katoļu baznīcas priesteris Kārlis Miķelsons. Savukārt šajā pašā dienā 21.35 raidījumā “Priesteri-komponisti” skanēs Antonio Vivaldi, Tomasa Luisa de Viktorias, Mateo Albenisa un Antonio Soleras darbi.

LR4 vizītes dienā tiks sagatavoti divi informatīvie raidījumu bloki – no 10.00 līdz 12.00 par notiekošo Rīgā, savukārt, no 17.00 līdz 18.00 par vizītes daļu Aglonā.

Ņemot vērā to, ka pāvesta viesošanās visās trīs Baltijas valstīs tiek uzskatīta par vienu kopīgu vizīti, katoļu raidstacija “Radio Marija Latvija” translēs visu oficiālo pasākumu programmu ar Svētā tēva piedalīšanos Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. Apmeklējot raidstacijas mājaslapu www.rml.lv, notiekošo būs iespējams dzirdēt ar tulkojumu un komentāriem gan latviešu valodā, gan krievu un angļu valodā. Papildus tiešraidēm no vizītes notikumiem ir plānotas arī reportāžas no notikuma vietas, aprunājoties ar cilvēkiem, kas ņem dalību šajos notikumos.

Pāvesta vizītes apkopojumu un Latvijas pāvesta vizītes organizatoru atmiņas par notikušo būs iespējams klausīties RML ēterā 28. septembrī plkst. 16.00. Tāpat šajā dienā plkst. 13.00 būs iespējams dzirdēt noslēdzošo epizodi raidījumam “Pētera pēdās”, kas, sākot no jūnija, katru nedēļu apsprieda kādu no četrām tēmām – pāvestības tradīcijas vēsture, pāvesta Franciska personība, pāvests un jaunieši, kā arī pāvesta vizītes Baltijā organizācija. Jau izskanējušos raidījumus var atrast RML mājaslapā un arhīvā.

Kā ziņots iepriekš, pāvesta vizītes Baltijā programma ir šāda:

Pāvests sestdien, 22. septembrī, plkst. 11.30 ieradīsies Lietuvas galvaspilsētas Viļņas starptautiskajā lidostā, kur notiks viņa sagaidīšanas ceremonija. Plkst. 12.10 viņš dosies uz Prezidenta pili, kur vispirms tiksies ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, bet pēc tam ar citām valsts augstākajām amatpersonām, kā arī uzrunās diplomātisko korpusu. Plkst. 16.30 pāvests apmeklēs un lūgsies Viļņas Žēlsirdības Dievmātes sanktuārijā, bet plkst. 17.30 tiksies un uzrunās jauniešus Viļņas katedrāles laukumā, pēc tam apmeklējot katedrāli.

Nākamajā dienā plkst. 10 pāvests Francisks svinēs Svēto Misi un uzrunās klātesošos Kauņas Santakos parkā. Pēc dievkalpojuma sekos lūgšana “Kunga eņģelis”. Plkst. 12.35 paredzētas pusdienas kopā ar Lietuvas bīskapiem, bet plkst. 15 Kauņas katedrālē Francisks tiksies un uzrunās priesterus, semināristus un konsekrētās personas. Dienu noslēgs Okupācijas un brīvības cīņu muzeja apmeklējums un lūgšana.

Pirmdien, 24. septembrī pāvests apmeklēs mūsu valsti. Rīgas Starptautiskajā lidostā viņš ieradīsies plkst. 8.20, kur notiks oficiāla sagaidīšana. Plkst. 8.50 pāvests būs Prezidenta pilī, kur tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un uzrunās valsts augstākās amatpersonas, sabiedrības pārstāvjus un diplomātisko korpusu. Plkst. 10.10 kopā ar prezidentu Francisks noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa, bet pēc tam dosies uz Rīgas Domu, kur plkst. 10.40 būs ekumeniskais dievkalpojums. Tā laikā pāvests uzrunās klātesošos. Plkst. 11.50 Vatikāna delegācija dosies uz Svētā Jēkaba katedrāli, un pāvests sveiks tur sanākušos.

Pēc pusdienām ar Latvijas bīskapiem Svētās Ģimenes mājā Francisks un viņu pavadošā delegācija ar helikopteru dosies uz Aglonu, kur plkst. 16.30 celebrēs Svēto Misi un uzrunās ticīgos Aglonas sanktuārija sakrālajā laukumā. Pāvests pēc atvadu ceremonijas plkst. 18.45 ar helikopteru dosies uz Viļņu.

Otrdien, 25. septembrī, ar Igaunijas galvaspilsētas Tallinas apmeklējumu noslēgsies Franciska vizīte Baltijā. Plkst. 8.15 Viļņas starptautiskajā lidostā notiks atvadu ceremonija, un pāvests izlidos uz Tallinu. Pēc oficiālās sagaidīšanas Tallinas starptautiskajā lidostā plkst. 10.15 sekos vizīte pie Igaunijas prezidentes Kersti Kaljulaidas, kā arī tikšanās ar vietējām valsts amatpersonām un uzruna diplomātiskajam korpusam Prezidenta pils Rožu dārzā. Plkst. 11.50 Kārļa luterāņu baznīcā Francisks uzrunās sapulcējušos jauniešus. Pēc pusdienām Brigitas māsu klosterī Piritā plkst. 15.15 Svētā Pētera un Pāvila baznīcā notiks tikšanās ar “Caritas” pārstāvjiem, kurai plkst. 16.30 sekos Svētā Mise ar pāvesta homīliju Tallinas Brīvības laukumā. Pēc atvadu ceremonijas lidostā plkst. 18.45 pāvests Francisks izlidos uz Romu.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti