Katoļu ģimnāzijā apskatāmi konkursa “Sirds runā uz sirdi” darbi

Piektdien, 28. septembrī, ar izstādes atklāšanu Rīgas Katoļu ģimnāzijā un laureātu godināšanu noslēdzās vizuālās māksla konkurss “Sirds runā uz sirdi”, kas bija veltīts pāvesta Franciska vizītei Latvijā. Konkursu rīkoja Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta Katehēzes metodiskais centrs un Rīgas Katoļu ģimnāzija.

Konkursam tika iesūtīt vairāk nekā simts darbi no dažādām Latvijas vietām – Rīgas, Aglonas, Ludzas, Krāslavas, Viļāniem, Jelgavas, Dobeles, Šķilbēnu pagasta, Maltas, Suntažiem, Madonas, Daugavpils, Rēzeknes, Līvānu novada. Konkursā piedalījās arī Maskavas Krasnopresņenskajas bērnu mākslas skolas audzēkņi. Konkursa darbus šogad varēja iesūtīt trīs kategorijās: “Sirds runā uz sirdi”; “Pāvesta Franciska bērnība”; „Es pasaules daļa, atbildīgs par visu” (Rainis).

Novērtējot darbus, žūrija nolēma pirmo vietu piešķirt jelgavnieču – Gabrieles Lukaševicas, Annas Marijas Ozolas un Daces Jansones – kopdarbam “Pāvesta Franciska bērnība. Otro vietu ieguva Marks Tučs no Maltas par darbu “Manas ģimenes svētdiena”, bet trešo vietu – Beatrise Silava no Līvāniem par darbu “Sajust aicinājumu”. Īpašu atzinību izpelnījās arī Dagnes Tučes no Maltas darbs “Dāvāsim viens otram siltumu”.

Lai arī citi interesenti varētu apskatīt konkursa darbus, izstādē Katoļu ģimnāzijas telpās būs skatāma līdz 15. novembrim. Tāpat labākie darbi tika apkopoti īpašā albumā, kuru rotā Dārtas Trumpas zīmējums un kuru drīzumā varēs aplūkot Katoļu ģimnāzijas mājaslapā. Šo pašu albumu 24. septembrī kā dāvanu savas vizītes laikā Latvijā saņēma pāvests Francisks. Albumā līdzās zīmējumu konkursa darbiem tika apkoptas arī Rīgas Katoļu ģimnāzijas skolēnu esejas, kas tapa konkursa “Mēs maza cilts. Mēs būsim tik lieli, cik mūsu griba” ietvaros. Lai pāvests tās varētu izlasīt, teksts tika sagatavos latviešu un itāļu valodā.

Zīmējumu konkursa rīkotāji pateicas visiem dalībniekiem par atsaucību un radošo ieguldījumu, kā arī aicina tos laureātus, kas konkursa dienā ierasties nevarēja, sazināties ar konkursa koordinatori Lolitu Ērgli pa tālruni 29527064, lai vienotos par piemiņas balvu saņemšanas iespējām.

LRKB IC; Foto: konkursa darbi

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti