Kristīgos skolotājus un katehētus aicina uz “Garīgo impulsu 8”

Jau astoto reizi Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta (RARZI) Katehēzes metodiskais centrs katehētus un kristīgos skolotājus aicinās uz nedēļas nogales semināru “Garīgais impulss”, kura tēma šoreiz ir: Katehēze un kristīgā mācība Baznīcas evaņģelizāciajs misijā “Lūk, sējējs izgāja sēt” (Mk 4,3). Pasākuma sadarbības partneris ir Latvijas Kristīgo skolotāju asociācija.

Seminārs šoruden notiks no 26. līdz 27. oktobrim Rīgā, Katoļu ielā 16, RARZI telpās. Kā pastāstīja Katehēzes metodiskā centra vadītāja Lolita Ērgle, šoreiz pasākuma mērķis ir iepazīstināt katehētus un kristīgās mācības skolotājus ar kompetenču pieejas principu praktisku pielietojumu katehēzes nodarbībās un kristīgās mācības stundās, lai sekmētu bērnu un pusaudžu dziļāku izpratni par Katoliskās (kristīgās) baznīcās mācību un tās principu īstenošanu savā dzīvē. Tāpat seminārā būs iespēja vingrināties šo principu integrēšanā, veidojot katehēzes/kristīgās mācības nodarbības plānu. Tomēr, ņemot vērā, ka neviena metode nevar aizstāt katehēta vai kristīgās mācības skolotāja personisko darbu un piemēru, seminārā tiks veltīts laiks skolotāja personības izaugsmei. Pasākuma gaitā tāpat tiks prezentēta RARZI Katehēzes metodiskā centra izstrādātā Iestiprināšanas sakramenta katehēzes mācību programma, tās veidošanas un izmantošanas pamatprincipi.

Stāstot par situāciju kompetenču pieejā izglītbā, L. Ērgle paskaidroja, ka kompetenču pieejas ieviešana šobrīd notiek pilotskolās. Paralēli notiek dažādi pedagogu tālākizglītības kursi šajā jomā, tāpēc arī lielākā daļa katehētu un kristīgās mācības skolotāju par šo pieeju zina. “Mūsu mērķis ir runāt par to, kā šo pieeju īstenot katehēzē un kristīgā mācībā. Jāatzīst, ka par to jau tagad mācību gada laikā runā māsa Sofija, vadot katehēzes kursu RARZI.” Patlaban par sistemātisku apmācību kursu šajā jomā nav domāts, jo centram nav tādas kapacitātes, bet, ja katehēti izteiks tādu vēlēšanos, tad var domāt par papildu apmācību, paskaidroja L. Ērgle.

Seminārs sāksies piektdien, 26. oktobrī, pl. 15 ar priestera Andra Ševela ievadlekciju par to, kā pārvarēt savas bailes un pieņemt izaicinājumus ikdienas dzīvē. Pēc tam sekos Svētā Mise Svētā Franciska baznīcā un pl. 18.15 – Iestiprināšanas sakramenta mācību programmas prezentācija, kurā piedalīsies projekta pārstāvji: RARZI direktore Žanete Narkēviča, L. Ērgle, jezuītu tēvs Jānis Meļņikovs.

Nākamajā dienā pl. 9 projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” satura izstrādes eksperte Ingrīda Trups-Kalne stāstīs par iespējām kompetenču pieejas principus integrēt katehēzes un kristīgās mācības nodarbībās. Pēc tam māsa Sofija (Irēna Ošmjanska) vadīs praktisku nodarbību “Kompetenču pieejas principu praktisks pielietojums katehēzes nodarbībās un kristīgās mācības stundās”. Pēc pusdienām A. Ševels pievērsīsies pāvests Franciska mācībai un viņa pārdomām par pastorālo atgriešanos, bet pasākuma noslēgumā svētību darbam dos RARZI docētājs priesteris Aleksandrs Stepanovs.

Lai piedalītos seminārā, līdz 19. oktobrim lūgums pieteikties, rakstot L. Ērglei uz e-pastu: lolita_ergle@inbox.lv vai zvanot uz tālruni: 29527064. Piesakoties jānorāda: vārds, uzvārds, personas kods (apliecībai), draudze/skola, mobilā tālruņa. nr., e-pasta adrese.

Tiem, kas nedzīvo Rīgā, būs iespējamas naktsmājas (vietu skaits ierobežots). Semināra dalības maksa ir 25 eiro ar naktsmājām, 13 eiro – bez naktsmājām (cenā ietilpst ēdināšana). Dalības maksu lūgums ieskaitīt RARZI bankas kontā (LPU FILIĀLE RARZI, reģ. nr. 40003501407, SWEDBANK LV25HABA0001408056042, ar norādi: dalības maksa par semināru ar naktsmājām vai bez naktsmājām).

Semināra dalībnieki saņems apliecību par 16 stundu izglītības programmu. Pasākums notiek ar organizācijas “Bonifatiuswerk finansiālu atbalstu.

LRKB IC; Foto: RARZI

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti