Kustība “Pro Sanctitate” aicina atzīmēt Vispasaules svētdarīšanas dienu

1. novembrī, svinēsim Visu svēto dienu. Šajā dienā kustība “Pro Sanctitate” jau kopš 1957. gada atzīmē Vispasaules svētdarīšanas dienu. Jau vairākus gadus notiek šai dienai veltīti dievkalpojumi, lūgšanas un konferences, kurus organizē kustība “Pro Sanctitate”. Šogad lūgšanu pavadīs tēma “Viens + viens: svētums ir lipīgs”.

Svētdarīšanas dienai veltītie pasākumi sākās jau pirmdien, 22. oktobrī, Rīgas Svētās Terēzes no Bērna Jēzus draudzē, kur notika gan lūgšana, gan arī konference par mājmācību un svētumu. Tomēr pasākumi turpināsies līdz pat 1. novembrim. Tā rīt, 26. oktobrī, Bolderājas Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas baznīcā pl. 17. 30 būs adorācija un pl. 18 – Svētā Mise ar uzrunu.

Turpinot lūgties par pasaules svētumu, trešdienas, 31. oktobra, vakarā Svētā Mise un lūgšana šai nodomā notiks gan Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē, gan Daugavpils Vissvētākās Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas draudzē. Vispasaules Svētdarīšanas dienai veltītā lūgšana noslēgsies 1. novembrī, Visu svēto dienā, pl. 10 Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā ar svinīgu Svēto Misi un uzrunu.

Komentējot šī gada izvēlēto tēmu “Viens + viens: svētums ir lipīgs”, kustības “Pro Sanctitate” pārstāve Nikoleta Seki raksta: “Kādi raksturlielumi padara svētu un lipīgu ticības kopienu? Tā ir žēlsirdība, kā mums to atgādina mūsu dibinātājs Guljelmo Džakvinta. “Žēlsirdības tikums ir kā tērps, kas mūs pavada attiecībās ar citiem. Tie citi, pirmkārt, ir tie, kas ir mums apkārt, tad tie, kas ir mazāk tuvi, un tad arī tie, kas ir mūsu apustulāta objekti. Ir skaidrs, ka būtu absurdi runāt un pielietot žēlsirdību tikai ar citiem, būt devīgiem tikai ar citiem, bet nebūt varonīgi žēlsirdīgiem ar tiem, kas atrodas mums līdzās. (..) Taču jāsaka, ka ir ļoti daudz ceļu, un tie visi ir derīgi, un nav neviena, kas būtu svarīgāks vai galvenais, jo katrs Dieva gribēts ceļš ir ne tikai labs, bet ļoti labs, lai kļūtu par svētu. (..) Baznīcas vēsture ir dažādu ceļu vēsture.”(Guljelmo Džakvinta, “Svētums”)

Vispasaules svētdarīšanas dienas iniciatīvu aizsāka kustības “Pro Sanctitate” dibinātājs Guljelmo Džakvinta. Tā tiek atzīmēta, sākot ar 1957. gadu. Ik gadu tā piedāvā padziļinātus tematus par universālo aicinājumu uz svētumu personīgajā, ģimenes, Baznīcas un sociālajā dimenisijā. Gada laikā temats tiek attīstīts gan pastāvīgajā formācijā, gan kā priekšlikums evaņģelizācijai, ko kustība piedāvā Baznīcas un sociālajā jomā.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti