Now Reading
Liturģiskās mūzikas darbnīcās šogad pievērsīsies Dievmātes tēmai

Liturģiskās mūzikas darbnīcās šogad pievērsīsies Dievmātes tēmai

Arī šajā rudenī Liepājas Svētā Dominika klosterī atsāksies liturģiskās mūzikas darbnīcu cikls. Ja aizvadītajā gadā darbnīcas dalībnieki galvenokārt pievērsās atsevišķiem liturģiskā laika periodiem, tad šogad plānots darbnīcu norisi atvēlēt Dievmātei, tāpēc pirmā darbnīcu sesija notiks jau oktobrī, Rožukroņa Karalienes mēnesī, no 25. līdz 28. oktobrim.

Pasākuma laikā būs iespēja piedalīties konferencēs par liturģiju, kopā lūgties un mācīties jaunas dziesmas, tāpēc aicināti piedalīties visi, kam interesē Baznīcas liturģija, kā arī patīk kopīgi dziedāt, tomēr pasākumā īpaši mīļi gaidīti draudžu koru vadītāji un dziedātāji.

Parasti liturģiskās mūzikas darbnīcas notika nedēļas nogalēs, bet šogad “eksperimentālā kārtā, paklausot Aglonas bazilikas kora skolas dibinātājas Ievas Lazdānes ieteikumam un domājot par tiem, kuriem svētdienā jābūt atpakaļ kalpošanā savās draudzēs, rīkosim darbnīcas skolēnu brīvlaika nedēļā un sāksim jau ceturtdienas, 25. oktobra, vakarā, un tēmu par Vissvētāko Jaunavu Mariju izvērsīsim līdz sestdienai ar kulmināciju sestdienas Svētajā Misē,” stāsta Liepājas Sv. Dominika baznīcas Sholas vadītāja Kristīne Locika. Viņa gan uzsver, ka droši var piedalīties arī no piektdienas, 26. oktobra, jo darbnīcu norise turpināsies līdz svētdienas Svētajai Misei Svētā Dominika baznīcā. Ņemot vērā šī gada izmēģinājuma raksturu, pasākuma organizētāji centīsies pielāgoties ikviena dalībnieka iespējām.

Liturģiskās mūzikas darbnīcas Liepājā notiek jau kopš 2014. gada Adventa. K. Locika atiminas, ka doma par kaut ko tādu viņai bijusi jau sen, bet tad tēvs Jaceks OP piedāvāja rīkot šādas darbnīcas, jo viņš, iepriekš kalpojot Viļņā, bija tādas pieredzējis. “Sākumā viņš bija plānoja uzreiz aicināt pieredzējušus darbnīcu vadītājus no ārzemēm, bet tad nobijās no latviešu kūtrības, un mēs vadījām saviem spēkiem.” Darbnīcu mērķis ir panākt, lai ticīgie apzināti piedalītos liturģijā un spētu izvēlēties liturģijai atbilstošus dziedājumus un tos izpildīt.K. Locika arī saka, ka darbnīcās ir aicināti un piedalās dažādu diecēžu pārstāvji, un jau var manīt ieguldītā darba augļus, jo “dalībnieki spēj pilnīgāk piedalīties liturģijā, bet mūsu draudzē mēs vienkārši augam un skaisti dziedam – visa draudze”, priecājas pasākuma organizētāja.

Viņa arī atgādina, ka šī gada pavasarī notika plašāks pasākums, kuru vadīja poļu komponists  Pāvels Bembeneks, sabrauca 50 dalībnieki no visām Latvijas malām un Lietuvas. “Šo darbnīcu augļus tagad var dzirdēt visās Latvijas malās, tai skaitā Aglonas svētkos. Un augļi ir ne tikai skaistu dziesmu iemācīšanās, bet atvēršanās uz lūgšanu un Dieva klātbūtnes apziņu, kā arī Baznīcas vienotības aptveršana. Šobrīd turpinām iesākto ceļu, ja tā var teikt, liturģiskajā formācijā un gatavojamies arī nākamās vasaras lielajām mūzikas darbnīcām,” skaidro K. Locika, jo arī nākamgad – no 24. līdz 29. jūnijam – Liepājā notiks liturģiskās mūzikas darbnīcas P. Bembeneka vadībā.

Lai piedalītos šī rudens liturģiskās mūzikas darbnīcās, līdz 21. oktobra vakaram jāpiesākās, zvanot uz tālruni: 26705843 vai rakstot uz e-pastu: lociki@gmail.com Kristīnei Locikai. Dalībniekiem būs iespējams kopīgi ieturēt maltītes, lūgties rīta un vakara lūgšanas, uzklausīt tēva Oskara OP lekcijas, saņemt nošu materiālus un dziedāt. Klosterī pieejamas naktsmājas. Detalizētu informāciju var saņemt, sazinoties ar K. Lociku.

LRKB IC

Scroll To Top