Lūgums palīdzēt zemestrīcēs Indonēzijā cietušajiem

Piektdien, 28. septembrī, Indonēzijā, Sulavesi salas piekrastē notika divas zemestrīces, no kurām otrā bija 7,5 magnitūdas stipra. Otrā zemestrīce izraisīja cunami ar vairākus metrus augstiem viļņiem Palu pilsētā. Turklāt arī šonedēļ salu skārusi vēl viena zemestrīce.

Minētās dabas katastrofas ir sagrāvušas ēkas, nosprostojušas autoceļus, kā arī izraisījušas citus postījumus. Līdzšinējās aplēses liecina, ka bojā gājuši ap 2000 cilvēku, vēl par aptuveni 5000 cilvēku nav nekādu ziņu, savukārt vismaz 200 000 ir nepieciešama dažāda veida palīdzība.

Kā ziņo “Caritas Latvija”, izdzīvojušie cīnās par pārtikas un dzeramā ūdens atrašanu, īpaši aktuāli tas ir bērniem, kuri ir jaunāki par piecu gadu vecumu, un vecāka gadagājuma cilvēkiem. Ņemot vērā postījumu apjomu, daudziem tūkstošiem ir nepieciešamas arī piemērotas pajumtes un medicīniskais atbalsts. Zemestrīce ir bojājusi ceļus, ir ierobežotas telekomunikācijas iespējas, kas rada grūtības nosūtīt palīdzību un personālu katastrofas zonā, trūkst arī degvielas.

4. oktobrī “Caritas” piegādāja 7 tonnas rīsu un 500 kastes dzeramā ūdens, kas tika izdalīti dažādos palīdzības sniegšanas punktos. “Caritas Makassar” nosūtīs arī 250 iepakojumus ar segām, higiēnas priekšmetiem, kā arī ūdens spaiņus, apģērbu, paklājus un citas lietas.

Lai solidarizētos ar cietušajiem, “Caritas Latvija” lūdz arī mūsu valsts iedzīvotājiem atbalstīt palīdzības sniegšanu Indonēzijas iedzīvotājiem. To var izdarīt, veicot ziedojumu organizācijas “Caritas Latvija” bankas kontā (konta nr.: LV46HABA0551008657797) ar norādi “Palīdzība Indonēzijai”. Ziedojumi tālāk tiks novirzīti “Caritas Internationalis” palīdzībai Indonēzijā.

“Caritas Latvija”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti