Šodien ceļu uz Ukrainu sāk akcijā “Uzadi zeķes pāvestam!” tapušie rokdarbi

Gaidot pāvesta Franciska vizīti Latvijā, mūsu valsts iedzīvotāji tika aicināti piedalīties akcijā “Uzadi zeķes pāvestam!”. Akcijas mērķis bija izvēlēties skaistākās zeķes kā dāvanu pāvestam, bet, lai arī pārējām zeķēm būtu pateicīgi valkātāji, radās doma tās nosūtīt uz Ukrainu tiem cilvēkiem, kas cietuši militāro konfliktu gaitā.

Vakar organizācijas “Caritas Latvija” birojā rokdarbi tika pakoti somā, tiem tika pievienotas ukraiņu valodā iztulkotas vēlējumu kartītes. Kā pastāstīja “Caritas Latvija” biroja vadītāja Egita Volinska, kopumā uz Ukrainu ceļos 127 zeķu un 15 cimdu pāri, bet astoņi zeķu pāri nu jau ir Romā – vienu, kā ziņots saņēma pāvests, vēl septiņus – viņa pavadošais personāls.

E. Volinska arī pastāstīja, ka adījumi ceļos uz Austumukrainu, Harkovas diecēzi, kur vietējā “Caritas” organizācija sniedz palīdzību aptuveni 2000 militārajā konfliktā ar Krieviju cietušiem iedzīvotājiem. Šie cilvēki saņem medicīnisko, juridisko palīdzību, arī pārtiku un citas ikdienā nepieciešamas lietas. Ukrainas kolēģi jau tagad ir izteikuši pateicību Latvijas “Caritas” un rokdarbniekiem par izrādīto solidaritātes žestu, apstiprināja E. Volinska, kā arī sirsnīgi pateicās par ikviena atsaucību, ieguldīto darbu un radošumu.

Sociālā tīkla Facebook un Youtube kanāla kontā “Pāvests Latvijā 2018”  var noskatīties arī video.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti