Katoļu ģimnāzijas skolēni arī šogad Mārtiņos ziedo labiem darbiem

Gaidot Mārtiņdienu, Rīgas Katoļu ģimnāzijā notika tradicionālais Mārtiņdienas labdarības tirdziņš. Skolēni tajā pārdeva dažādas pašu vai kopā ar ģimeni darinātas lielas un gardumus, bet daļu nopelnītās naudas ziedoja Mārtiņa fonda atbalstam. Šogad fondam tika ziedoti 180,83 eiro. Šos līdzekļus fonds izmanto, lai palīdzētu bērniem, kuriem ir dažādas smagas onkoloģiskas saslimšanas, kā arī sniegtu atbalstu viņu ģimenēm.

Svētā Mārtiņa no Tūras diena tiek atzīmēta 11. novembrī. Lai arī viņš piedzima pagānu ģimenē un bija karavīrs, savas dzīves laikā viņš kļuva par evaņģelizētāju, dedzīgu lūgšanu cilvēku un žēlsirdības darbu veicēju. Pirms vēl kļūšanas par kristieti, viņš esot piedzīvojis brīnumainu notikumu – viņš ar zobenu pāršķēla un atdeva pusi no sava mēteļa kādam pie pilsētas vārtiem sastaptam salstošam nabagam un naktī sapnī redzēja Kristu, kas bija tērpies šai mēteļa pusē un apkārt stāvošajiem eņģeļiem teica: “Mārtiņš, kurš vēl nav nokristīts, ir iedevis man šo mēteli.” 18 gadu vecumā Mārtiņš tika nokristīts un aizgāja no armijas. 371. gadā viņš kļuva par Tūras bīskapu.

Svētais Mārtiņš miris 397. gada 8. novembrī un apglabāts 11. novembrī. Vācijā un Francijā viņš viduslaikos bija viens no iemīļotākajiem svētajiem, un viņa vārdā ir nosauktas daudzas baznīcas. Savukārt mūsdienās Vācijā, Nīderlandē, Austrijā un dažās citās Eiropas valstīs joprojām ir tradīcija Mārtiņdienā bērniem doties svinīgā gājienā ar laternām. Gājiena priekšā dodas svētais Mārtiņš uz zirga, un teatralizētā uzvedumā viņš pārplēš savu mēteli, dāvājot pusi nabagam, tādā veidā atgādinot seno notikumu, kā arī mudinot bērnus ikdienā sniegt palīdzību otram. Gājiena laikā tiek dziedātas dziesmas par svēto Mārtiņu.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti