Lūgšanā un kopā būšanā ar bērnunamu bērniem aicina atzīmet Bāreņu svētdienu

Jau piekto gadu novembra pirmajā svētdienā Latvijā tiks atzīmēta Bāreņu svētdiena. Šīs dienas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību bāreņiem, aicināt rūpēties par viņiem, kā arī lauzt dažādus sabierībā iesakņojušos stereotipus. Šogad Bāreņu svētdiena tiks atzīmēta 4. novembrī.

Katru gadu Bāreņu svētdienā tiek izvēlēta kāda tēma vai arī izteikts konkrēts aicinājums. Šogad iniciatīvas autori Latvijā, biedrība „Latvijas Kristīgā alianse bāreņiem“, ir izvēlējusies uzsvērt divas lietas: katram bērnam ir sava pagātne; palīdzēt ne vienmēr nozīmē adoptēt. „Bērni, par kuriem uzņemamies rūpes, nāk ar savu pagātni un traumas ietekmi, kas mums jāņem vērā un jābūt iejūtīgiem pret to, lai palīdzētu bērnu dziedināt no tās. Ar pagātnes aizmiršanu vai ignorēšanu nebūs līdzēts,“ norāda Kristīgās alianses bāreņiem atbalsta centra „Tilts“ vadītājs Kaspars Kaspars Prūsis. Skaidrs, ka ne visi cilvēki ir gatavi vai spējīgi kādu adoptēt, bet skaidrs ir arī – ikviens var iesaistīties. K. Prūsis norāda, ka var kļūt par brīvprātīgo bērnunamā vai arī palīdzot ģimenēm, kurās ir pieņemti bērni.

Iniciatīvas pārstāvji ir izveidojuši vizuālu materiālu, dodot ierosinājumus, kāda palīdzība ģimenēm būtu nepieciešama. Tas nav tikai finansiāls atbalsts, bet arī bērnu pieskatīšana, lai vecākiem dotu iespēju pabūt divatā, vakariņu sagatavošana, apģērba ziedošana, palīdzība ar transportu, arī lūgšana. „Jāsaprot, ka rūpes par bērniem, kuri palikuši bez ģimenes siltuma, ir maratons, nevis sprints, tāpēc ikvienai ģimenei, kas uzņem bērnu savā mājā, ir ļoti nepieciešams citu atbalsts. Ģimenei ir jāprot lūgt un pieņemt palīdzība, bet apkārtējai sabiedrībai ir jāuzņemas pienākumu šīs ģimenes atbalstīt,“ skaidro K. Prūsis.

Bāreņu svētdienā ikviena draudze ir aicināta tikties ar bērnunamu bērniem, lūgties par viņiem, kopā dalīties mīlestībā un kopā būšanas priekā. Dažas draudzes to dara jau vairākus gadus. Šogad zināms, ka, piemēram, Rīgā bērniem īpašus svētkus rīkos Svētās Marijas Magdalēnas Romas katoļu draudze, kā arī Vecā svētās Ģertrūdes evaņģēliski luteriskā draudze un Rīgas Āgenskalna baptistu draudze. Līdzīgi kā citus gadus notiks arī centrālais Bāreņu svētdienas dievaklpojums. Šoreiz tas būs Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā pl. 10. Dievkalpojuma tiešraidi varēs skatīties Latvijas Televīzijā.

Savukārt Bāreņu svētdienas priekšvakarā, 3. novembrī, pl. 16 Rīgā, Mārupes ielā 16 durvis vērs ārpusģimeņu aprūpes atbalsta centrs „Tilts“. “Centra TILTS galvenais mērķis ir palīdzēt adoptētājiem un audžuģimenēm saņemt ikdienā nepieciešamo atbalstu un apmācības. Mēs vēlamies, lai vislielākie ieguvēji būtu bērni, kuri nonāks atbilstoši sagatavotās ģimenēs, kuras spēs izprast traumas ietekmi uz bērnu, zinās, kā šādiem bērniem palīdzēt un nekautrēsies savlaicīgi lūgt palīdzību un atbalstu,” norāda K. Prūsis.

Centrā notiks arī apmācības adoptētāju un audžuģimeņu statusa iegūšanai. Pirmā apmācības programma sāksies 24. novembrī. Pieteikties apmācībām varēs līdz 20. novembrim, rakstot uz e-pastu: palidzibareniem@gmail.com.

„Bāreņu svētdiena“ ir starptautiska ekumeniska iniciatīva, kurā iesaistās kristīgās draudzes visā pasaulē. Visu Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji ir parakstījuši aicinājumu arī Latvijas draudzēm tai pievienoties, lai tās lūgšanās, svētrunās un īpašos tematiskos pasākumos aktualizētu nepieciešamību iestāties par bāreņu vajadzībām.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti