Now Reading
Pievienojies Baznīcu nakts organizētāju komandai!

Pievienojies Baznīcu nakts organizētāju komandai!

Kristīgās kultūras un misijas notikums “Baznīcu nakts” nākamgad notiks 7. jūnijā, ziņo pasākuma rīkotāji. Tā būs jau sestā Baznīcu nakts Latvijā. Pieteikšanās pasākumam sāksies nākamā gada februārī, bet jau šogad pasākuma organizētāji aicina savā pulkā pievienoties papildspēkus, kā arī ikvienu dalīties savās domās un idejās par Baznīcu nakts norises iespējām.

“Baznīcu nakts rīkotāju komanda raugās ar cerību, ka iesāktā Baznīcu nakts misija varēs turpināties. Mēs ļoti gaidām cilvēkus, kuriem ir vēl brīvā laika telpa un griba iesaistīties komandā. Īpaši meklējam palīgu sabiedrisko attiecību darbam un novadu koordinatorus Kurzemē, Zemgalē un Latgalē. Līdzās tam mūsu cerība ir, ka 2019. gadā draudžu, kuras piedalās, būs vairāk. Šobrīd aicinām 7. jūnija datumu atzīmēt draudžu plānos, kalendāros. Rezervējiet to Baznīcu naktij! Lai kopīgi skan tajā vakarā dievnamu zvani, ērģeles, mūzika, sacītais vārds. Ne velti pāvests Francisks Rīgas Domā ekumeniskajā uzrunā aicināja Latvijas ticīgos: “Dārgie brāļi un māsas, lai mūsu vidū turpina skanēt Evaņģēlija mūzika! Lai nebeidz atskanēt tas, kas ļauj mūsu sirdij turpināt sapņot un tiekties pēc dzīves pilnības, uz kādu Kungs aicina mūs visus: būt par viņa mācekļiem-misionāriem pasaulē, kurā dzīvojam.”” raksta Baznīcu nakts fonda pārstāvis Jurģis Klotiņš.

Tie, kas jūt aicinājumu pievienoties komandai, kā arī vēlas dalīties savās idejās, var rakstīt uz e-pastu: baznicu.nakts@gmail.com.

Kultūras notikums „Baznīcu nakts” Latvijā notiek kopš 2014.gada. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk nekā desmit gadiem notika pirmais šāds ekumenisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums „Baznīcu Nakts fonds”. Šogad Baznīcu naktī visā Latvijā piedalījās 170 draudzes.

LRKB IC

 

 

 

Scroll To Top