Šogad “Zvaigzne austrumos” dāvanas ceļos pie bērniem Jordānijā, Indijā un Gruzijā

Jau piekto gadu īsi pirms Ziemassvētkiem notiek labdarības akcija, kuras laikā ikviens var sagatavot dāvanu kurpju kastītē, un tā tiks nosūtīta bērniem reģionos, kuros notiek karadarbība. Akciju “Zvaigzne austrumos” organizē biedrība „Baltic Global Initiative”, un aizvadītajos četros gados iepriecināti jau aptuveni 15 000 dažādu tautību bērnu bēgļu nometnēs Ēģiptē, Gruzijā, Jordānijā.

Šogad mērķis ir līdz 10. decembrim savākt 5000 dāvaniņu kurpju kastītēs, kuras ceļos pie karadarbībā cietušajiem irākiešu un sīriešu bērniem, kas patvērumu raduši Jordānijā, un trūkumcietējiem – ielu bērniem Indijā, Kalkutā. Tāpat apdarinātās kastītes saņems bēgļu bērni Gori nometnē Gruzijā.

Akcijas “Zvaigzne Austrumos” idejas autors ir Madonas baptistu draudzes mācītājs Pēteris Eisāns, kurš pats kopā ar vēl vairākiem brīvprātīgajiem dodas pie bērniem un dala dāvanas. Parasti dāvanas pie bērniem nonāk ap Zvaigznes dienu, kas tiek atzīmēta 6. janvārī. Varētu likties, ka šiem bērniem ir nepieciešamas citas ikdienā būtiskas lietas kā pārtika vai higiēnas preces, tomēr lielākoties tās viņi saņem, pateicoties citām labdarības organizācijām, kas aprūpē bēgļu nometnes. Savukārt, lai kaut nedaudz ļautu šiem bērniem izjust bērnību, neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem, kuros viņi dzīvo, tiek gatavotas tieši dāvanas.

Aizvadītās akcijas laikā savāktie ziedojumi tāpat deva iespēju nogādāt desmit karā cietušajiem kāju protēzes. Savukārt Jordānijā pie bērniem devās arī mūzikas terapeites, lai palīdzētu bērniem izprast, iemīlēt sevi un cienīt otru.

Tiem, kas vēlas iepriecināt bērnus, ir vispirms jāatrod kurpju kaste, uz kastes jāuzraksta bērna, kuram dāvana būs piemērota, dzimums un vecums (attiecīgo etiķeti var izdrukāt akcijas mājaslapā www.zvaigzneaustrumos.lv) un jāpiepilda kaste ar saturu. Lai rastu idejas, ko likt un ko vislabāk nelikt dāvanu kastē, var ieskatīties iniciatīvas mājaslapā vai arī Facebook lapā, taču īpašs lūgums ir katrā dāvanu kastē ievietot vienu mīksto rotaļlietu.

Kad kaste ir piepildīta, tad uz lapiņas var uzrakstīt savu vārdu un e-pasta adresi, ievietot to virs dāvanas, lai pēc tam akcijas rīkotāji varētu atsūtīt informāciju par projekta gaitu un fotogrāfijas. Lai kastes saturu varētu pārbaudīt, lūgums to neaizsiet. Pirms kastītes nodošanas tālāk, lūgums biedrības “Baltic Global Initiative” kontā ziedot 5 eiro dāvanas ceļa izdevumiem.

Kad tas izdarīts, kastīte jānogādā kādā no to nodošanas punktiem. Rīgā un citās Latvijas pilsētās nodošanas punkti ir izveidoti veikalos, draudžu telpās, bibliotēkās, kafejnīcās. Tāpat dāvanas var nodot mobilajā veselības centra busiņā, kas apstāsies vēl Burtniekos, Cēsīs un Liepājā. Nodošanas punktu sarakstu un veselības centra busiņa pieturas vietas var atrast akcijas “Zvaigzne austrumos” Facebook lapā.

Tāpat līdz 9. decembrim tirdzniecības centrā “Domina” varēs apskatīt izstādi “Lai labie darbi turpinās”, kurā Andra Sproģa un Billija Loca fotogrāfijās atspoguļota akcijas “Zvaigzne austrumos” darbība pagājušajā gadā Jordānijā un Gruzijā.
Savukārt Latvijas Baptistu draudžu savienības foajē, Lāčplēša ielā 37, par piecu vai vairāk eiro ziedojumu iespējams iegādāties 2019. gada kalendāru ar A. Sproģa fotogrāfijām, kas tapušas Gruzijā, kur “Zvaigzne austrumos” komanda rīkoja nometni bērniem un jauniešiem un izdalīja kastītes. Par kalendāriem ziedotā nauda segs kastīšu transportēšanas izmaksas, jo daudzās skolās bērniem, kas piedalās akcijā, nav līdzekļu, lai savai kastītei apmaksātu ceļu.

LRKB IC;Foto: Andris Sproģis

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti