Spāņu bērnu solidaritātes žests bērniem Krāslavā

Pirms gada organizācija “Caritas Latvija” saņēma informāciju, ka spāņu skola “El Prado”, kas atrodas Madridē, Spānijā, un kuras garīgā aprūpe un kristīgā formācija ir uzticēta prelatūrai “Opus Dei”, vēlas palīdzēt kādam “Caritas Latvija” labdarības projektam. Tika izvēlēta Krāslavas katoļu draudzes “Caritas” zupas virtuve, kas mācību gada laikā ik sestdienu pabaro aptuveni 75 cilvēkus, tostarp bērnus no trūcīgām ģimenēm.

Madrides skolā mācās 1236 skolēni no pamatskolas līdz vidusskolai. Bērni naudu savāca sporta pasākumā “Solidārais duatlons”, kurā piedalījās “El Prado” skolēni kopā ar citiem apkaimes skolēniem, maksājot nelielu dalības maksu. Līdzekļi tika vākti ne tikai Krāslavas projektam, bet arī meiteņu skolas Salvadorā atbalstam. Krāslavas zupas virtuvei tika ziedoti 700 eiro.

Lai skolēnus motivētu un izglītotu palīdzēt citiem, skolai ir izstrādāti atsevišķi solidaritātes plāni katram skolēnu vecuma posmam. Pamatskolas solidaritātes plāns paredz, ka visās klasēs tiek uzstādītas ziedojumu kastītes, un visi skolēni, kuri to vēlās, var ziedot, ik pa laikam atsakoties no kāda personiskā tēriņa. Šī plāna mērķis ir iemācīt atteikties no mazām lietām, tādējādi nesot mazus upurus. Ziedotā nauda tiek izmantota labiem mērķiem, piemēram, pagājušajā gadā tika sniegta palīdzība trīs projektiem Indijā, Kotdivuārā un Ekvadorā.

Pusaudži no 14 gadu vecuma var iesaistīties brīvprātīgajā darbā. Šī solidaritātes plāna mērķis ir panākt, lai skolēni ziedotu savu laiku un palīdzētu līdzcilvēkiem dažādās situācijās. Pusaudži var doties uz Madrides nabadzīgākajiem rajoniem, lai palīdzētu jaunākiem skolēniem mājas darbu sagatavošanā vai pavadītu laiku ar pensionāriem vai cilvēkiem ar invaliditāti.

Starptautiskajā brīvprātīgā darba plānā ir iesaistīti skolēni, kuri pabeidz skolu un uz divām nedēļām dodas uz citu valsti. Piemēram, iepriekšējā gadā 40 skolēni palīdzēja remontēt skolu Kotdivuārā. Šogad viņi brauks uz Bombeju, lai palīdzētu bērniem, kuri dzīvo graustos.

Paldies spāņu skolas “El Prado” skolēniem un prelatūrai “Opus Dei” Latvijā, kuri atbalstīja šīs iniciatīvas īstenošanos!

“Caritas Latvija”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti