“Radio Marija Latvija” trešo dzimšanas dienu atzīmēs ar lūgšanu un mariatonu

Šomēnes aprit trīs gadi, kopš Latvijā var klausīties “Radio Marija”. 2015. gada 8. decembrī pl. 6 ar Latvijas himnas atskaņošanu FM radioviļņos sāka skanēt “Radio Marija Latvija”. Atzīmējot dzimšanas dienu, radio vadība un darbinieki aicina piedalīties kopīgā lūgšanu naktī, kā arī dažas dienas vēlāk atbalstīt radio skanēšanu Latvijā arī turpmāk, piedaloties mariatonā.

Lūgšanu nakts “Radio Marija Latvija” nodomā sāksies piektdienas, 7. decembra, vakarā ar Svēto Misi Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē. Dievkalpojums sāksies pl. 18 un lūgšana turpināsies līdz pat nākamā rīta pl. 8, kad dievnamā tiks svinēta Svētā Mise.  Kā pastāstīja radio programmas direktors priesteris Pēteris Skudra, tā būs lūgšanu vigīlija, lai ne tikai lūgtos par radio, tā darbiniekiem, brīvprātīgajiem, ziedotājiem un klausītājiem, bet arī sagatavotos Vissvētākās Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas svētkiem, kas Baznīcā tiek svinēti 8. decembrī, un gaidāmajam mariatonam.

Lūgšanu nakts notiks sadarbībā ar “Radio Marija” pasaules ģimeni. Tajā piedalīsies arī Ukrainas un Lietuvas radio. Pēc vakara Svētās Mises baznīcā radio ēterā tiks translēta slavēšana, visu triju valstu bīskapu uzrunas, bet pēc tam ēterā darbosies brīvprātīgie. Katras valsts radio būs iespēja vadīt stundu garu adorāciju. Latvijas laiks būs no pl. 21.30 līdz 22.30. Tāpat tiks veltīts laiks Rožukronim, kura daļas lūgsies katras valsts “Radio Marija” pārstāji, klusumam, dziesmām.

Savukārt 10. un 11. decembrī “Radio Marija Latvija” piedāvās dinamisku programmu, jo šo dienu laikā notiks mariatons jeb ziedojumu kampaņa radio atbalstam. Jau trīs gadus radio skanēšanu Latvijā ir atbalstījusi “Radio Marija” pasaules ģimene, sākotnēji sedzot visas izmaksas, bet pēc tam finansējumu samazinot. Tā tas notiek visur, kur tiek uzsākta šī radio darbība, lai pēc tam radio pasaules ģimene varētu sniegt atbalstu jaunu raidstaciju izveidei citās valstīs.

Šo trīs gadu laikā jau ir notikuši “Radio  Marija Latvija” rīkotie mariatoni gan Latvijā skanošā radio atbalstam, gan ieliekot savu artavu jaunu raidstaciju izveidē citur. Radio pateicas Latviešu klausītājiem un ziedotājiem, kuri jau tagad ar saviem līdzekļiem aktīvi atbalsta radio darbību Latvijā. Tomēr līdzekļi joprojām ir nepieciešami ne tikai ikdienas izmaksu segšanai, bet arī jaunas tehnikas iegādei, jo vecā pakāpeniski nolietojas, kā arī kapelas izveidei, no kuras varētu translēt dievkalpojumus un citas lūgšanas.

Radio pārstāvji cer, ka divu dienu laikā izdosies savākt 20 000 eiro, nodrošinot finansiālu rezervi ikmēneša izdevumiem, lai “Radio Marija” varētu turpināt skanēt cilvēku dzīvēs. 10% no savāktajiem līdzekļiem radio ir nolēmis ziedot labdarībai. Novembrī klausītāji tika aicināti ierosinat dažādas iniciatīvas un par tām balsot. Balsojuma rezultātā tika pieņemts lēmums atbalstīt projektu “Mīlestības māja”.

Abās mariatona dienās radio kausītāji dalīsies ar liecībām par to, ko “Radio Marija” nozīmē viņu ikdienas dzīvē un kā Dievs caur to ir darbojies. Ēterā varēs dzirdēt brīvprātīgos, kā arī sabiedrībā pazīstamas personas, kas stāstīs par dalīšanos, par labām iecerēm, uzzināt, cik līdzekļu jau ir saziedoti.

Ziedot “Radio Marija” var un varēs: zvanot uz tālruni 9000 67 69 (ar šo zvanu var ziedot 4,27 eiro); pārskaitot naudas summu uz biedrības bankas kontu (Biedrība Radio Marija Latvija, Ojāra Vācieša iela 6, Rīga, LV-1004,Reģ. No: 40008212777, Bankas konts: LV41HABA0551037409657); izmantojot bankas norēķinu kartes datus un “PayPal”; radio ziedojumu kastītēs Latvijas baznīcās.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti