Uz Jauniešu dienām Panamā no Latvijas dosies vairāk nekā 40 cilvēki

Uz Pasaules Jauniešu dienām (PJD), kas Dienvidamerikas valstī Panamā notiks no nākamā gada 22. līdz 27. janvārim, no Latvijas dosies vairāk nekā 40 cilvēku grupa, pastāstīja par braucienu atbildīgais priesteris Pēteris Skudra. Pirmā Latvijas jauniešu grupa uz Panamu dosies 15. janvārī, otra izlidos 18. janvārī.

Kā informēja P. Skudra, vispirms izlidos jaunieši, kas sagatavošanās laiku pavadīs Hondurasā, bet pēc tam dosies otra grupa, kas PJD sagatavošanās laikā dzīvos turpat Panamā kopā ar jauniešiem no Īrijas un Jaunzēlandes, iepazīstot kādas vietējās draudzes dzīvi un piedaloties kalpošanā. Pirmo grupu pavadīs kopienas “Pro Sanctitate” pārstāves, bet otrajā grupa kopā ar jauniešiem dosies P. Skudra un Liepājās diecēzes bīskaps Viktors Stulpins. Tāpat plānots, ka latvieši Panamā tiksies ar lietuviešiem, lai noklausītos kopīgu katehēzi.

Panamieši esot ļoti viesmīlīgi un un janvārī ir gatavi uzņemt ap 250 000 jauniešu no dažādām pasaules valstīm. Kā izrādās, vienu no garākajiem ceļiem uz Panamu mēros Jaunzēlandes jaunieši, kuriem būs jāškērso Eirāzijas kontinents. Savukārt latviešiem un citiem ziemeļniekiem izaicinājums varētu būt laika apstākļi. Ja pie mums janvārī ir ziema, tad Panamā ir mitrs un līdz 30 grādiem karsts laiks.

Vienam jaunietim no Latvijas ceļš un uzturēšanās Panamā izmaksā ap 1200 eiro vai pat vairāk, tāpēc ceļinieki pateicas Latvijas bīskapiem, priesteriem un draudzēm, kas sniedza finansiālu atbalstu, kā arī Vatikāna institūcijām, kas PJD dalībnieku no Latvijas atbalstam piešķīra 15 000 eiro.

Ņemot vērā lielos ceļa un uzturēšanās izdevumus, kā arī lielo attālumu līdz Panamai, daudzi jaunieši uz Jauniešu dienām nedosies, taču tas nenozīmē, ka viņi nevarēs pasākumā piedalīties attālināti. Lielajiem dievkalpojumiem un pasākumiem būs iespēja sekot arī tiešsaistē, tāpat tiek plānots kopīgs pasākums vietējiem jauniešiem, kas kopā būšanas prieku vēlas piedzīvot tepat Latvijā.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti