Iepazīstiet! Šī gada Grosberga fonda stipendiāti

Janvārī Prelāta Ādolfa Grosberga piemiņas stipendijas fonda valde izvēlējās 2017/2018. studiju gada stipendiātus. Šogad Ā. Grosberga piemiņas fonda stipendijas saņems Ieva Jokste un Jeļena Oļehnoviča. Savukārt Bīskapa Jāzepa Rancāna piemiņas stipendijas saņems Uģis Utāns un Marija Stefana Skudra.

Latvijas Romas Katoļu Baznīcā ir atrodami izcili jaunieši, kas ir aktīvi gan savās draudzēs, gan organizācijas, gan studijās, tāpēc liels prieks iepazīstināt ar Grosberga un bīskapa Rancāna fonda stipendiātiem.

Ieva Jokste par sevi stāsta: “Esmu indriete – par mājām saucu ciematu, kurā sākas Latvija. Indra atrodas aptuveni 300 kilometru no Rīgas, pašā Latgales stūrītī. Šobrīd gan ikdiena aizrit Rīgā, kur studēju Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes Vēstures bakalaura studiju programmas trešajā kursā.

Paralēli mācībām jau vairākus gadus iesaistos Jauniešu Pastorālās mājas darbībā: esmu pati piedalījusies un arī palīdzējusi rīkot rekolekcijas, bijusi brīvprātīgā sociālajos projektos, rīkojusi pasākumus. Šobrīd mans kalpojums galvenokārt ir saistīts ar bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Kopā ar domubiedriem no Jauniešu pastorālās mājas reizi mēnesi rīkojam tikšanās ģimenēm, kurās aug īpašie bērni. Kopā dalāmies priekā, svinam svētkus un priecājamies par kopā būšanu. Tāpat ik vasaru kopā ar Jauniešu mājas komandu un draugiem organizējam nometnes šīm ģimenēm.”

Stipendiāte Jeļena Oļehnoviča nāk no Daugavpils, bet patlaban ir Rīgas Stradiņa universitātes Sociālā darba studiju programmas studente. “Pirms trīs gadiem man bija mulsuma pilns sākums. Es jautāju sev: “Ko es daru universitātē, ko tieši es mācos? Es zinu, ka vēlos palīdzēt citiem, bet kas man jādara, lai to varētu darīt pēc iespējas pilnīgāk, gudrāk, prasmīgāk?” Kā es paskaidrotu, kas ir sociālais darbinieks? Mācību procesā lēnām sāku saprast, ka šī profesija ir ļoti daudzpusīga, nozīmīga un ļoti nepieciešama.

Esmu dzimusi Daugavpilī, nāku no katoļu ģimenes un apmeklēju Jēzus Sirds baznīcu. Kopš 2014. gada dzīvoju Rīgā. Kļuvu par Svētā Alberta draudzes locekli. Mans kalpojums ir saistīts ar darbu virtuvē pie tēviem kapucīniem. Man šķiet, ka tā ir liela Dieva dāvana pagatavot ēdienus pašiem priesteriem. Vēl jo vairāk, kad varu atbalstīt viņus ar savām lūgšanām un smaidu. Sagatavojot telpas vai pagatavojot ēdienus viesiem, es varu to upurēt kādā nodomā, piemēram, par dvēselēm šķīstītavā.

Ejot uz veikalu pēc produktiem, savā lūgšanā es varu pieminēt pārdevējus, kas strādā 12 stundu maiņas, bet kuriem ir ģimenes locekļi, kas gaida viņus pārnākam mājās. Brīvajā laikā apmeklēju slimniekus slimnīcā, palīdzu nabagiem, ziedojot pārtikas produktus, apciemoju bērnunama bērnus. Kad ir laiks, piedalos draudzes “Caritas” organizētajos pasākumos senioriem. Kopā ar kādu no tēviem kapucīniem braucu arī uz pansionātu, lai piedalītos Svētājā Misē senioriem.

Man ir liels prieks, ka ik pa laikam varu apmeklēt arī Svētās ģimenes no Nācaretes Kristīgas dzīves un evaņģelizācijas skolu Rīgā. Tieši šajā skolā, tiekoties ar draugiem, apmeklējot nodarbības, lūdzoties un slavējot Dievu, es saņemu spēku, iekšējo mieru un prieku.”

Bīskapa Rancāna fonda stipendiāts Uģis Utāns nāk no Jelgavas un stāsta: “Šobrīd studēju Laterāna Pontifikālās Universitātes filiāles Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūtā (RARZI) un esmu 3. kursa students. Mana aktīvā darbība draudzē sākās ap 10 gadu vecumu. No tā brīža nenogurstoši iesaistos un palīdzu ar kalpošanu Svētajās Misēs kā ministrants un dažādu pasākumu organizēšanā vai to norisē baznīcā. Esmu palīdzējis organizēt un vadīt svētceļojumus no Jēkabpils uz Aglonu. Katrs cilvēks, kas satikts šo četru svētceļojumu laikā, mani ir stiprinājis ticībā un motivējis vēl vairāk un aktīvāk kalpot gan Dievam, gan cilvēkiem. Pateicoties padziļinātajām zināšanām RARZI, esmu uzņēmies un vadu katehēzes pieaugušajiem.”

Savukārt Marija Stefānija Skudra studē socioloģiju Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē. Viņa ir trešā kursa studente. “Savu enerģiju un laiku man patīk ieguldīt jēgpilnos projektos, tādēļ esmu iesaistījusies jauniešu kopienā Jauniešu pastorālā māja, kur kopā ar citiem degsmes pilniem jauniešiem īstenoju dažādus sociālus, izglītojošus un evaņģelizācijas projektus. Sevišķi aktīvi iesaistos ikmēneša tikšanās reižu un nometņu organizēšanā, kas paredzētas bērniem ar īpašām vajadzībām. Tāpat priecājos komunicēt ar kopienas brīvprātīgiem un Facebook lapas sekotājiem sociālajos tīklos. Patīk dalīties savā pieredzē un priekā ar citiem, liecinot citiem ar savu ikdienas dzīvi.”

Prelāta Ādolfa Grosberga piemiņas stipendijas fonda valde

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti