Jaunieši lido uz Panamu; palicēji Jauniešu dienām varēs sekot līdzi radio viļņos

Šodien uz Pasaules Jauniešu dienām (PJD), kas notiks Dienvidamerikas valstī Panamā, izlidojusi otra grupa no Latvijas. Jauniešu grupa, kuru pavada priesteris Pēteris Skudra un Liepājās diecēzes bīskaps Viktors Stulpins, sagatavošanās laiku pavadīs Panamas Svētā Jēkaba draudzē, iepazīstot draudzes dzīvi un iesaistoties kalpošanā, bet no 22. līdz 27. janvārim piedalīsies PJD pasākumos.

Kā pastāstīja grupas pārstāvis Inguss Kalniņs, viņš uz PJD dodas pirmo reizi un uzskata, ka viņam tas būs svētceļojums, “kurā vēlos daudz tuvāk sajust un nostiprināt sevī Dieva klātbūtni, pārstāvēt Latviju un iepazīt citus cilvēkus no visas pasaules”. Savukārt Anete Viļuma ir piedalījusies PJD, kas pirms nepilniem trim gadiem notika Polijas pilsētā Krakovā. “Tas bija neaizmirstams piedzīvojums, kurā visspilgtākais iespaids bija redzēt jauniešus no visas pasaules – tik dažādus, bet vienotus ticībā. No šīm Jauniešu dienām sagaidu Dieva piepildītu laiku, jaunus iespaidus, draugus un piedzīvojumus. Braucu arī cerībā, ka atgriezīšos ar dedzību aktīvāk iesaistīties Baznīcas dzīvē, kalpošanā. Zinu, ka nav jālido uz otru pasaules malu, lai atrastu Dievu, bet, ja reiz Viņš dāvā tādu iespēju, kāpēc to neizmantot?” stāsta Anete.

Uz Panamu ir devies pavisam neliels skaits Latvijas jauniešu, tāpēc, lai arī mājās palikušajiem palīdzētu sajust PJD garu, Radio Marija Latvija piedāvās iespēju sekot līdzi tiešraidē vairākiem Panamas pasākumiem. Radio programmas direktors P. Skudra informēja, ka radio viļņos varēs sekot līdzi PJD atklāšanai, kas pēc Latvijas laika notiks 23. janvārī pl. 00.00. 24. janvārī pl. 17.40 tiks translēta pāvesta Franciska tikšanās ar autoritātēm. 25. janvārī pl. 00.30 varēs noklausīties, kā norit pāvesta tikšanās ar PJD dalībniekiem, bet tās pašas dienas pl. 17.30 varēs sekot līdzi Franciska vizītei pie jauniešiem, kas atrodas ieslodzījumā. 26. janvārī pl. 00.30 radio viļņos skanēs PJD Krustaceļš un pl. 16.15 tiks translēta pāvesta celebrētā Svētā Mise konsekrētajām personām un priesteriem. Savukārt PJD noslēguma dienā, 27. janvārī, pl. 1.30 varēs sekot līdzi vigīlijai, bet pl. 15 – Jauniešu dienu noslēguma Svētajai Misei, pēc kuras tiks paziņota nākamā valsts, kas uzņems pasaules kristīgos jauniešus.

Tāpat visu Jauniešu dienu laiku Radio Marija Latvija piedāvās reportāžas no Panamas, bet ceturtdien, 24. janvārī, un piektdien, 25. janvārī, pl. 9 no rīta ar radio starpniecību varēs piedalīties latviešu katehēzēs, kas norisināsies Panamas Svētā Jēkaba draudzē.

Visu tiešraižu atkārtojumus varēs noklausīties ik dienu pl. 20.

LRKB IC; Foto: JMJ Panama

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti