Lai Tomass var staigāt un turpināt mācīties!

2. februārī, Sveču dienā, uz labdarības koncertu aicina Rīgas Katoļu ģimnāzija. Koncerta mērķis ir atbalstīt ģimnāzijas skolēnu Tomasu Jēkabsonu, kuram nepieciešama muguru balstoša korsete, lai viņš varētu staigāt un turpināt mācības skolā.

Labdarības koncerts sāksies pēc Svētās Mises, kas pl. 18 tiks svinēta ģimnācijas kapelā. Svētajā Misē un koncertā uzstāsies Suitu sievas, Rinkuļu ģimenes trio, kas atskaņos J.S.Baha un Frankē skaņdarbūs, koklētāju ansamblis “Kārta”, operas solists Arvīds Keinis, Sv. Franciska baznīcas koris, Rīgas Katoļu ģimnāzijas skolēni un absolventi, kā arī citi viesi. Pasākuma laikā par ziedojumiem varēs iegādāties jaunāko klašu skolēnu sagatavotus suvenīrus un saldumus.

Katoļu ģimnāzijas mājaslapā lasām, ka Tomass mācās 6. klasē un sapņo kļūt par veterinārārstu. Taču viņa ikdienu apgrūtina smaga iedzimta slimība – mugurkaula plaisa ar muguras smadzeņu bojājumu, kas sagādā grūtības staigāt, kustēties un darīt citas lietas. Pateicoties dažādām procedūrām un mammas atbalstam, Tomass sešu gadu vecumā sāka staigāt, viņš apmeklē skolu, kur viņu pavada mamma, kas ir pametusi darbu un kļuvusi par dēla asistenti, jo bez viņas palīdzības Tomass nevar pārvietoties.

Tomasam ir nepieciešama speciāla SPIO korsete ķermenim, kas balsta ķermeni un mugurkaulu, kā arī palīdz noturēt stāju, mazinot sāpes un spriedzi. Šādas korsetes no mīksta materiāla un ar noņemamu muguras daļu tiek izgatavotas Vācijā pēc individuāla pasūtījuma. Lai to pasūtītu, Tomasam ar mammu ir jādodas turp. Korsetes izgatavošana, brauciens pie ārstiem un uzturēšanās Vācijā kopā izmaksā 6000 eiro. Tādas naudas ģimenei nav, bet korsete ir ļoti nepieciešama.

Lai atbalstītu Tomasu Jēkabsonu, ziedojumu var pārskaitīt arī elektroniski labdarības fondam “BeOpen” (Reģ.Nr. 50008218201) bakas kontā: LV59 CBBR 1123 2155 00010, norādot ziedojuma mērķi “Tomasam Jēkabsonam”.

LRKB IC; Foto: Rīgas Katoļu ģimnāzija

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti