Pāvests publicējis vēstījumu šī gada Sociālās komunikācijas dienai

24. janvārī, kad tiek arzīmēta žurnālistu aizbildņa svētā Franciska no Sales piemiņas diena, pāvests Francisks publicēja vēstījumu 53. Pasaules sociālās komunikācijas dienai. Šogad šī diena tiks atzīmēta svētdien, 2. jūnijā.

Šogad vēstījumā pāvests aicina vēlreiz pārdomāt interneta un sociālo tīklu nozīmi. Viņš norāda uz nepieciešamību tos izmantot vienotības un savstarpējas sapratnes veicināšanai cilvēku starpā. Vēstījuma tēma šoreiz ir “Mēs savstarpēji esam locekļi. (Ef 4, 25) No sociālo tīklu kopienām līdz cilvēciskai kopienai.”

Pāvests raksta: “Ķermeņa un tā locekļu tēls mums atgādina, ka sociālo tīklu lietošana papildina tikšanos, kas notiek klātienē ar otra cilvēka ķermeņa, sirds, acu kontakta, skatiena, elpas starpniecību. Ja tīkls tiek izmantots, lai turpinātu vai sagaidītu šādu tikšanos, tad tas nekļūst neuzticīgs pats sev un ir kopības resurss. Ja kāda ģimene izmanto tīklu, lai vairāk izjustu savstarpēju tuvumu, bet pēc tam tiekas pie galda un skatās viens otram acīs, tad tas ir resurss. Ja kāda Baznīcas kopiena koordinē savas aktivitātes ar sociālā tīkla starpniecību, lai pēc tam kopā svinētu Euharistiju, tad tas ir resurss. Ja interneta tīkls ir iespēja iepazīt un dalīties fiziski attālos skaistuma un ciešanu stāstos, lai kopā lūgtos un meklētu labo, no jauna atklājot to, kas mūs vieno, tad tas ir resurss.”

Pilnu vēstījuma tekstu latviešu valodā var izlasīt katolis.lv sadaļā “Bibliotēka”: https://katolis.000webhostapp.com//biblioteka/uzrunas-un-vestijumi/francisks/pavesta-franciska-vestijums-53-pasaules-socialas-komunikacijas-dienai.html.

LRKB IC; Foto: Flickr.com

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti